YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Darbeler Türkiye için çözüm olmadı"
"Darbeler Türkiye için çözüm olmadı"
"Darbeler Türkiye için çözüm olmadı"
15 Temmuz 2008 / 11:51 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Ergenekon soruşturmasında tutuklanıp tahliye olan ATO Başkanı Sinan Aygün açıklama yaptı.
ahliye olan Sinan Aygün konuşmasında şunları söyledi:


Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklandıktan sonra dün akşam serbest bırakılan ATO Başkanı Sinan Aygün, ATO'nun olağan meclis toplantısına katıldı.


Konuşmasında kendisine destek veren herkese teşekkür eden Aygün, şunları söyledi;


"15 gün sonra aranızda olmak beni çok mutlu etti.Bir süreç geçirdik.Bu süreç içinde sizlerden ayrı kaldım.Bu ayrılığımız bugün son buldu.Şunu görüyorum; bugün gerçekten sizlere, ülkeye bir şeyler yapmanın gayreti içinde olan bir kişi olduğumu bir kez daha anladım.Sizin ilginiz beni mutlu etti.14 gün içinde dostlarımı çok daha iyi tanıdım.Çevremde hiçbir tane düşmanım yokmuş. Etrafımdaki insanlar beni kucakladı.11 yıl görev yaptığım süreçte sizleri kazanmayı bilmişim.


Ben demokratik düzenin ülkemiz için tek seçenek olduğuna yürekten inanan biriyim.ATO'da bu anlayış içinde çalışma yürüten bir başkanım. Demokrasiden hukuktan hiç ayrılmadım.Yasalar çerçevesinde işlerimi sürdürdüm.Anayasal düzenin zedelenmeden yürümesinin Türkiye için hayati önem taşıdığının bilincindeyim.Benimle ilgili iddiaların yargı sürecinde aydınlığa çıkarılacağından, yargının bunu gözlemleyeceğinden ve mahkeme kararı ile aklanacağımdan hiç kuşku duymuyorum.Türk yargısına sonunu kadar güveniyorum.


Darbe, darbecilik kelimeleri benim lügatimde yok.Bu tür söylemlerin en çok iş alemine zarar verdiğinin bilincinde olan insanım. Darbelerde en büyük zararı iş dünyası görmüştür.Darbelerin Türkiye'ye bir çözüm getirmeyeceğini bilen bir insanım.Benim zor günümde yanımda oldunuz.Ben de kendimi şöyle avuttum;'T.C devletine misafir oldum.Gerek emniyet müdürlüklerinde, gerek savcılık ve hakim sürecinde günde üç öğün yemeğimizi verdiler.Metris Cezaevi'nde de devlet tarafından ağırlandık.Kandıra'da da devletimiz bize baktı. Devletimden şunu istiyorum;Devletin 14 gün ekmeğini yedim helallik istiyorum.Hak etmeden 14 gün ekmeğini yedim.İnşallah bu borcumu en kısa sürede öderim.11 yıldır sizlerin başına öne eğdirmedim.11 yıl bu makamlarda oturup ve benim gibi devamlı konuşan bir insanın bunlardan dolayı hakim karşısına çıkmaması taktir edilecek bir şeydir.Demek ki doğruyu yaptık.


"TAHLİYE KARARIMI TV'DEN ÖĞRENDİM"


İlk defa hakim karşısına çıktım ve utandım.Türk yargısına sonunu kadar güvendim,.Belki bugün aranızda olmayabilirdim.Bana atfedilen iddiaları gözden geçirdik avukatımla. Sonra T.C. yargısına bir dilekçe hazırladık.Cezaevinden çıkış kararımı saat 7'de NTV'nin yanında duydum.Doğru mu diye sordum yok dediler. CNN'de de gördüm yine sordum yok dediler. Bakın orada yazıyor dedim ama bize bir şey gelmedi dediler. Star Haber’de görünce tekrar sordum. Ondan sonra 'bir müdürlüğe bakıyım" dediler. Baktı ve yine yok dedi. Dedim ki herhalde yanlış haber... Sonra gardiyan geldi ve fax yeni geldi gözünüz aydın olsun dedi. İnsan düşünüyor ben nasıl gideceğim diye.. Herhalde bir taksi bulurum dedim. Ama dışarı çıktım ki 8-10 araç beni bekliyor. Yolu 5 saatte konvoy halinde geldik. Şu anda karşınızda tutuksuz sanık olarak duruyorum.Yüce yargının doğruyu bulacağını inanıyorum.Hiçbir zaman darbeci olmadım ve her zaman darbelerin karşısında oldum."

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler