YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Darbecilerle mücadelede göreve hazırım
Darbecilerle mücadelede göreve hazırım
18 Temmuz 2014 20:30
Ergenekon davasında ağırlaştırılmış müebbet, Balyoz davasında ise 16 yıl hapis cezası alan emekli Kurmay Albay Dursun Çiçek Darbe girişiminde bulunanlara karşı hükümete destek olmak istiyorum diyerek söz konusu yapnın Türkiye'yi tehdit ettiğini söyledi.

Çiçek, “Önümüzdeki süreçte kumpasçılarla mücadele temel önceliğimiz olacaktır. Mücadelede yer almaya ve göreve hazırım. İktidar teklif ederse hemen kabul ederim. Kumpasçıların bağımsız ve tarafsız Türk adaletine hesap vermesi ve işledikleri suçların ortaya çıkarılarak millete anlatılması bir insanlık ve medeniyet görevidir.

Aksi halde aynı suçları bu kez evlatlarımıza karşı işleyecek ve onlara kumpas kurmaya devam edeceklerdir. Türkiye gerçekten demokratik bir hukuk devleti olacak ise bu konuda en büyük ve gizli tehdit olan bu yapının etkisiz kılınması her vatandaşın temel görevi olmalıdır. Hiç kimse bana dokunmayan yılan bin yaşasın diye bu insanlık dışı suçlara duyarsız kalamaz.” diye konuştu.

Zekeriya Öz Adli Tıp'ta delil kararttı

Çiçek 17 ve 25 Aralık operasyonunda Başbakan Erdoğan'a peşinen 'dönemin başbakanı' hükmünü veren paralel yapıya atıfta bulunarak aynı şeyin Zekeriya Öz'ün kendisine de yaptığını şu sözlerle anlattı: "Daha ifadeye gitmediğim  halde 19 Haziran 2009 tarihinde hakkımdaki bir yazıda beni tutuklu olarak gösterdi. Adli Tıp Kurumu'ndaki paralellere baskı yaparak delil kararttı. 

Taklit imza hakkında alınan raporların hangi baskı ve yönlendirmeler ile alındığını herkes bilmektedir. Bilirkişilere yapılan baskılar ile alınan imza mukayese raporlarının çelişkili olduğu ve basit tersimli taklidi kolay olan imzamın taklit olduğu sabittir. Baskı atında olmayan ve bilime göre karar veren konunun uzmanı bilirkişiler bu maddi gerçeği tespit ve tescil etmiştir.

 

AKŞAM

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler