YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Darbecileri savunan Genco Erkal'ın adı kaldırıldı
15 Temmuz'ardından milyonların demokrasi nöbetini hazmedemeyen ve 'gelişmeleri endişeyle bekliyorum' yorumunda bulunan Genco Erkal'ın adını taşıyan kültür merkezinin adı değiştirildi
Darbecileri savunan Genco Erkal'ın adı kaldırıldı
10 Eylül 2016 / 07:31 Güncelleme: 10 Eylül 2016 / 11:44

15 Temmuz gecesi FETÖ'nün üniformalı teröristlerince İstanbul ve Ankara'da düzenlenen darbe girişimi, milyonların tanklara bedenlerini siper etmesiyle püskürtülmüştü.

O dönemde oyuncu Genco Erkal'ın açıklamaları ise görenleri şoke etti.

Darbecilerin yanında durarak, sokaklara dökülen milyonları eleştiri yağmuruna tutan Genco Erkal'a tepkiler çığ gibi büyüyor.

Taksim'i hazmedemedi

Genco Erkal, darbe girişiminden sonra Taksim Meydanı'nda toplanan milyonlarca vatandaştan rahatsız olmuş ve tepki göstermişti.

Twitter hesabı üzerinden 16 Temmuz tarihinde yapmış olduğu açıklamada Erkal," Hani Taksim toplanma yeri değildi, miting alanı değildi? Nerede Toma'larınız, nerede Gaz bombalarınız, eyy demokrasi şampiyonları? Yuh ulan!" dedi.

Darbe püskürtüldü, Erkal endişelendi

Genco Erkal, vermiş olduğu bir röportajda 15 Temmuz'un demokrasi bayramı ilan edilmesine de tepki gösterdi.

15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimini ve bayram kararını yorumlayan Genco Erkal, "Gelişmeleri endişeyle bekliyorum. Bu 'demokrasi bayramı'ndan da çekiniyorum doğrusu" dedi.

#darbecigencoerkal tepkisi

Genco Erkal'ın bu açıklamaları üzerine sosyal medya üzerinden tepkiler çığ gibi büyüdü.

#darbecigencoerkal etiketini kullanan kullanıcılar, Erkal'ın tavrına sert tepki gösterdi.

Genco Erkal'ın adı kaldırıldı

Gelişmeler üzerine Sancaktepe'de bulunan Genco Erkal Kültür Merkezi için düğmeye basıldı. Kültür Merkezi'nin adının değiştirilmesi gündeme geldi.

Sancaktepe Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Genç ile Emlak ve İstimlak Müdürü Hilmi Erkal'ın imzasını taşıyan talep, 5 Eylül'de başkanlık makamına iletildi. Çalışmalar kapsamında Genco Erkal'ın ismi, Kültür Merkezi'nden kaldırıldı.

 // Aliosman
Bu tiplerin adını Anadolu'nun her yerinden sileceksin şerefsiz vatan haini inançsızlar sürüsü bunlar...
11 Eylül 2016 19:35
...
 // Ömer
en belirgin yerler ya mason ya da mason uşaklarının isimler ile dolu maalesef......
11 Eylül 2016 Pazar 12:52
hak ediyor bizimkilere bak ama.
 // hursit dilaver
bunun gibilerin hala isimleri yazılı.. hala bizim mahalle sakinlerinin aklı başına gelmedi. aynen belçidaki PKK çadırının yanından geçen başbakanımız gibi. umurlarında değl..sonra da ağlamasınlar..niye bizi ipe çekiyorlar diye.. bilseler eve geldiklerinde sadece seni değil, rus çarı romanoflar gibi evde kim varsa keseceklerdi bunlar.hala gevşek olun siz. hala cadı avı diyenlere.. yaa haklısın falan deyin. ipe çekilirken ne diyecektiniz acep.....
10 Eylül 2016 Cumartesi 14:58
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler