YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Darbecilere silahları o vermiş!
Ege Ordusunu işgal için giden örgüt üyelerine silahları veren kişinin Eski Maltepe Askeri Lisesi Komutanı Kadir Canpolat olduğu ortaya çıktı. Darbeci Canpolar ile 6 kişi adliyeye sevk edildi.
Darbecilere silahları o vermiş!
09 Eylül 2016 / 14:43 Güncelleme: 09 Eylül 2016 / 14:49

Fetullahçı Terör Örgütü Paralel devlet Yapılanması (FETÖ/PDY)  üyelerinin 15 temmuz gecesi yaptıkları ihanetin detayları ortaya çıkmaya devam ediyor.

Star muhabirinin edindiği bilgiye göre, 15 Temmuz gecesi Maltepe Askeri Lisesi Komutanı Albay Kadir Canpolat, emrinde bulunan 6 örgüt üyesine silahları teslim ettikten sonra Ege Ordusu Komutanını gözaltına almaları talimatını veren Maltepe Lisesi eski komutanı albay Kadir Canpolat ile 6 rütbeli asker adliyeye sevk edildi.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlarla Mücadele Bürosunun Fetullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PYD) üyelerine yönelik başlattığı soruşturma kapsamında, Maltepe Askeri Lisesi eski komutanı Canpolat'ın  emrinde çalışan Üstteğmenler Bilgin Kaçar ve Zekeriya Özcanoğlu, Yüzbaşı Mehmet Emin Önde, Teğmen Nuri Türkalp  Başçavuş Şahin Öztürk ve Uzman Çavuş Gökhan Gök'ü izinli olmalarına rağmen Maltepe Askeri Lisesine çağırarak, eğitim elbisesi giymeleri,  ardından silah deposunu açarak otomatik silahlar ile çok miktarda mühimmat vererek Ege Ordu Komutanı Orgeneral Abdullah Recep'in gözaltına alınma talimatını verdiği İzmir Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele ekiplerinin yaptığı titiz araştırma sonucunda ortaya çıktı.

Önceki gün gerçekleşen operasyonda gözaltına alınan örgüt üyelerinin Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi'ndeki işlemlerin tamamlanmasının ardından geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk erdildi

Ege Ordu Komutanı Orgeneral Abdullah Reçep'i 15 Temmuz günü aldığı tedbirlerden dolayı kendisini gözaltına almak için gelen örgüt üyeleri yakalanarak gözaltına alınmıştı.

 // efe
Umarız Adanadaki malum üsde bu defa Alman tanker uçakları bir başka darbe için havada ikmal görevi üstlenme görevi almış olmaz.Yoksa Alman vekiller ısrarı niye?....
09 Eylül 2016 16:57
2023e kadar sürer mi davalar.
 // hursit dilaver
bu davaları hemen açın ve en kısa zamanda bitirin. yoksa 2. bir darbe gelir de bunlar kahraman olurlar bakın.100.yıldaki affı bekliyorlar zaten.ama yunanistanda darbecilerin ölüleri çıkıyor hapisten. arzederim efendim bilmeyenlere..yunan darbesi 1974de olmuştu. onu da saygıyla arzedeyim bari.şimdi uğraşın bakalım. DARBE GECESİ HALLOLACAK ŞEYLER İÇİN AB YE ABD YE NATOYA DEBELENİP DURALIM YANİ....
09 Eylül 2016 Cuma 16:09
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler