YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Darbeciler telsizden "İnlerimize gireceklerdi, inlerine girmeye gidiyoruz" dedi
Güvenlik uzmanı Mete Yarar, FETÖ'cü darbecilerin telsizlerden "İnlerimize gireceklerdi, inlerine girmeye gidiyoruz" dediklerini söyledi. Yarar ayrıca darbecilerin yaptığı iki büyük hatayı açıkladı.
Darbeciler telsizden "İnlerimize gireceklerdi, inlerine girmeye gidiyoruz" dedi
18 Temmuz 2016 / 11:00 Güncelleme: 18 Temmuz 2016 / 11:09

Güvenlik uzmanı Mete Yarar'dan darbe girişimiyle ilgili çarpıcı iddialarda bulundu.

Yarar, darbecilerin sabaha karşı kontrolü ele alacağını ancak darbe girişimi sızdığı için erken harekete geçtiklerini söyledi.

Güvenlik uzmanı Mete Yarar'ın sözleri şöyle:

"DARBE SABAHA KARŞI YAPILACAKTI"

"Darbe sabaha karşı yapılacaktı. Önce Genelkurmay Başkanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, MİT ve asıl önemlisi Cumhurbaşkanı'nı ele geçirip daha sonra sabaha karşı 05.00'te darbeyi kamuoyuna duyuracaklardı. Ancak Genelkurmay içindeki gelişmeleri MİT deşifre edince saati öne çektiler.

İNLERİMİZE GİRECEKLERDİ, İNLERİNE GİRMEYE GİDİYORUZ!

İzmir'den onlarca asker 4 helikopterle Cumhurbaşkanı'nın oteline doğru yola çıkıyor. Bu esnada telsiz konuşmaları var. MİT bu telsiz konuşmalarını yakalıyor. 'İnlerimize gireceklerdi, inlerine girmeye gidiyoruz' diyorlar telsiz konuşmalarında.

İşte bu konuşma yakalanınca MİT, Cumhurbaşkanı koruma müdürüne haber veriyor. Hemen hareket edin diyorlar. Cumhurbaşkanı hareket ettikten yaklaşık 15 dakika sonra askerler geliyor. Cumhurbaşkanı 15 dakika ile kurtuluyor.

HER YERDE MUHBİRLERİ VARDI

Darbecilerin bütün birimlerde muhbiri vardı ve bütün bilgileri onlardan aldılar. Özellikle yaverleri yanlarına çekmeyi başarmışlar.

1. ORDU KOMUTANININ TAKTİĞİ

İstanbul'da 1. Ordu Komutanını arayarak 'Bize katıl' diyorlar. Bu esnada komutan akıllı bir hareket yapıyor ve 'Bir düşüneyim' diyor. Telefonu kapatıp Cumhurbaşkanı'nı arıyor 1. ordu Komutanı ve darbeyi haber veriyor. Ve bu haberle gerekli önlemler alınabiliyor.

16 YAŞINDA ÇOCUKLARI YOLLADILAR

İstanbul'da 16 yaşında askeri öğrencilere silah verip karakol basmaya yolladılar. Bunlar da çocuk.

DARBECİLER İKİ HATA YAPTI

Darbeciler iki şeyi düşünemedi. Komutanların direnmeyeceğini sandılar. Özel Kuvvetler Komutanlığı komuta merkezini ele geçirememeleri.

Ayrıca 1. Ordu Komutanı'nın destek vermemesi ve darbeyi ifşa etmesi darbecilerin yaptığı 2 büyük hata oluyor.

 // Tnr
Allah bunların belasını versin...vatan hainleri ...satılmış köpekler......
18 Temmuz 2016 17:45
VATAN SEVGİSİ
 // CEM
Kalbinde vatan sevgisi olmayanın ALLAH (cc) sevgisi de olmazmış.Bunlar vatansız hain bozuntuları.Bunların taptıkları pensilvanya da...
18 Temmuz 2016 Pazartesi 13:04
 // atak
Devlete kafa tutmak ne demek ya,,devletini milletin ucagini malzemesini millete devlete karşı nasıl kullanırsiniz,kimsiniz siz...
18 Temmuz 2016 12:08
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler