YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Darbeciler Marmaris'teki otel baskınını da oradan yönetmiş!
Tutuklanan Sahil Güvenlik Komutanı Tümamiral Hakan Üstem ve Albay Süleyman Yarayan’ın 15 Temmuz gecesi FETÖ’nün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oteline yönelik hain saldırıyı ByLock’tan yönettiği ortaya çıktı
Darbeciler Marmaris'teki otel baskınını da oradan yönetmiş!
17 Ekim 2016 / 04:55 Güncelleme: 17 Ekim 2016 / 08:02

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü FETÖ darbe girişimi soruşturması kapsamında ihanette etkin rol alan Sahil Güvenlik Komutanlığındaki 23 şüphelinin tutuklanmasında etkili olan önemli bir ayrıntıya ulaşıldı.

Cezaevine gönderilen şüphelilerden 10'un FETÖ'nün haberleşme programı "Bylock"u kullandığı tespit edildi.

Telefon incelemesinin yanı sıra HTS kayıtları ve banka hesap hareketleri de araştırılan şüphelilerin MİT'in çözdüğü programın aktif kullanıcıları oldukları belirtildi.

Savcılık, Sahil Güvenlik Komutanlığı'ndaki darbecilerin talimatları, Bylock üzerinden aldıkları ve uygulamaya koydukları bilisini de soruşturma dosyasına ekledi. "Bylock" programını kullanan 10 kişilik listede darbe girişiminde aktif rol alan ve TSK'dan ihraç edilen 2 kritik isim dikkat çekti.

İHANET İÇİN ATIŞ TALİMATI VERDİLER

Bunlardan biri Sahil Güvenlik Komutanı Tümamiral Hakan Üstem diğeri ise odasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kaldığı otelin ve Okluk Koyu'nun haritası çıkan Albay Süleyman Yarayan'ın olduğu öğrenildi.

Yarayan'ın aynı zamanda darbe girişimi gecesi, Hakan Üstem'in emri doğrultusunda Marmaris'teki Sahil Güvenlik gemi ve botlarını arayarak, "Sağa sola belirsiz aralıklarla boşluklara atış yapın. Mühimmatı kullanın" talimatını veren kişi olarak biliniyor.

 

SABAH

ORADA UÇAK UÇURTMAYIN.
 // hursit dilaver
10 kasımı beklıyorlarmış. ne olacaksa. ama galiba hani şu KOZMİK ODAYA girdiklerinde aradıkları şey neymiş,öyle BARNABAS İNCİLİ YANINDA ATATÜRKÜN TÜRKLER İÇİN YAZDIĞI TÜRK DİNİ KİTABIYMIŞ. KURANIN YERİNE BU OKUTULACAKMIŞ.ama fetö bunu bıulamamış.kozmik sefer boşa gitti yani. işte bu kitabı 10 kasımda anıtkabirde kılıç kuşanıp,şalını 1.20 sarkıttığı sarıgını sararken de ilan edecekmiş.10 kasım ondan önemli. AMAN DİKKAT 10 KASIMDA RİCAL-İ DEVLET ORDA OLACAK.İNTİKAM ALIR BUNLAR.aman dikkat....
17 Ekim 2016 Pazartesi 14:14
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler