YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Darbeciler Ankara'yı 'Kasırga' ile vuracaktı!
15 Temmuz'da gerçekleştirilen darbe girişimi sırasında darbeci hainler, 100 kilometre menzilli 'Kasırga çok Namlulu Roketatar'ları Ankara'da kullanmayı planlıyordu.
Darbeciler Ankara'yı 'Kasırga' ile vuracaktı!
21 Temmuz 2016 / 22:56 Güncelleme: 21 Temmuz 2016 / 22:57

Darbeciler, Türk silahlı Kuvvetleri'nin sınır hattında konuşlandırdığı 'Kasırga çok Namlulu Roketatar'ı Ankara'ya getiriyordu.

Söz konusu füze rampaları 150 kiloluk çelik bilyeli tahrip başlıklarına sahip. 100 kilometre öteden nokta atış yapabiliyor.

80 ASKER, FÜZE RAMPALARIYLA ANKARA'YA DOĞRU YOLA ÇIKMIŞTI

Darbe için 58. Topçu Tugayı'ndan 80 asker ve füze rampalarıyla birlikte verilen sahte talimatla birlikte Ankara'ya doğru yola çıkmıştı. Bununla Ankara çevresindeki zırhlı araçlar da Ankara'ya yönlendirilmişti.

ARAÇLARIN LASTİKLERİ PATLATILDI

Ancak Temelli yakınlarında araçların yolu kesildi. Vatandaşlar toplanmıştı. Polisin uyarısına karşın konvoy durmadı. Araç durmayınca lastikleri patlatıldı. 

Darbe girişiminin başarısız ve askerlerin teslim olmaya başladığının duyulmasının ardından araçtaki askerler de teslim oldu.

ANKARA HARİTASI BULUNDU

NTV'nin haberine göre Kasırga Çok Namlulu Roketatarına mühimmat da Konya'dan sevk edilecekti. 

Konya'dan Ankara'ya başka füzeler ve mühimmat da gönderilmiş. Birliğin komuta merkezinde ise Ankara haritası ve ele geçirilmek istenen yerlerin olduğu görüldü. Belgede 'Gizlilik derecesinin yüksek olduğu' ifade ediliyor. 11. Ordu Harekat plan subayının imzası var.

Polatlı'da konuyla ilgili çok yönlü soruşturma sürdürülüyor.

Bunun dışında 17 zırhlı araç da Polatlı Stadyumu'na çekildi.

Darbecilerin hedefi Meclis, Başbakanlık, Genelkurmay Başkanlığı, Kuvvet Komutanlıklarıydı. 

Ankara çevresindeki birliklerden o bölgeye takviye çağrılmıştı. Füze rampaları darbe girişiminde kullanılacaktı.

 // Rasim DUMAN
İdam, son derece kuvvetli ve iyi bir cezadir. Magdur ve mazlumlarin yureklerini sogutur, ma'seri vicdani da tatmin eder. Mamaafih, "agirlastirilmis muebbet hapis cezasini" vatandaslarimiz kucumsemesinler. Birkac sene once, KAYSERİ Kapali Cezaevinde bir muddet yattim, o cezaya mahkum olanlarin nelerden mahrum olduklarini ve hangi sartlarda o cezayi cektiklerini gordum. En buyuk arzulari "idam edilmek"ti ve idam cezasinin yeniden getirilmesinin en buyuk taraftari olmuslard...
22 Temmuz 2016 08:03
 // Ömer
bu günkü mevcut hukuk sistemi ile bu hain çakalları milletin arzuladığı cezayı almamakla birlikte halkın vicdanlarında derin bir iz ve güvensizlik bırakıp, geciken her saniyenin hain çapulcuların lehlerine olduğunu gözününe alarak hemen gerekli kanun düzenlemesi yapılıp yargılamaya geçilmeli ki......
22 Temmuz 2016 07:48
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler