YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Darbeci yaver Kılıçdaroğlu ve Bahçeli’yi aramış!
Genelkumay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın yaverinin, darbe girişiminin yaşandığı gece CHP'yi aradığı ortaya çıktı. Aynı gece MHP'nin de arandığı açıklanmıştı.
Darbeci yaver Kılıçdaroğlu ve Bahçeli’yi aramış!
21 Temmuz 2016 / 15:12 Güncelleme: 21 Temmuz 2016 / 15:18

15 Temmuz darbe gecesinde Genelkurmay Başkanı Orgenaral Hulusi Akar’ın darbeci yaveri Yarbay Levent Türkkan’ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi aradığı ortaya çıktı.

Kılıçdaroğlu, telefonun ucundaki yavere “darbeye karşıyız” yanıtını verirken, Bahçeli’de “milletin yanındayız” ifadelerini kullandı.

Yaverin, darbeye karşı olduklarını söyleyen liderlere, Genelkurmay Başkanı Akar’ın rehin olmadığı ve darbe girişimine karşı her şeyin kontrol altına alındığını söylemiş.

SEMİH YALÇIN YAŞANANLARI ANLATTI?

Konuyla ilgili konuşan MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın ise darbe girişiminin yaşandığı gece Bahçeli’ye Genelkurmay’dan gelen yanıltıcı mesajın nasıl verildiğini anlattı.

MHP’li Yalçın “Biz 22.30 civarı genel merkezdeydik. Devlet Bahçeli’nin o gece Cumhurbaşkanı ve 1. Ordu Komutanı ile bir görüşmesi olmadı. Bahçeli, kimsenin Ankara’da olmadığı bir dönemde çıkıp darbenin karşısında olduğunu ifade etti.

Genelkurmay’dan Bahçeli’ye yaver üzerinden bir mesaj geldi. Genel Başkanımızı yanıltıcı bir mesajdı bu. Genelkurmay Başkanı’nın derdest edildiği bir zaman geldi bu bilgi genel merkeze. Her şeyin kontrol altında olduğuna yönelik bir mesajdı. Daha sonra Genel Başkanımız Başbakanı arıyor. Ulaşamayınca özel kalem müdürüne haber veriyor” dedi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler