YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Darbeci Tuğgeneral Gökhan Sönmezateş itiraf etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kaldığı oteldeki saldırıyı koordine eden Tuğgeneral Gökhan Sönmezateş darbe yapmak isteyen ekibin içinde bulunduğunu itiraf etti.
Darbeci Tuğgeneral Gökhan Sönmezateş itiraf etti
21 Temmuz 2016 / 12:45 Güncelleme: 21 Temmuz 2016 / 12:53

Darbe girişimin yaşandığı 15 Temmuz Cuma gecesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kaldığı otele yönelik yapılan saldırıyı koordine ettiği belirtilen Tuğgeneral Gökhan Sönmezateş'in ifadesinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı almaya gittiğini itiraf ettiği öğrenildi.

O gece darbe yapmaya çalıştıklarını da kabul eden Sönmezateş'in "Ancak cemaatçilerin oynuna geldim" dediği ileri sürüldü.

Darbe girişiminin yaşandığı gece Marmaris'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ayrılmasının ardından kaldığı otele yönelik yapılan ve 2 polisin şehit olduğu baskının kilit ismi Tuğgeneral Gökhan Sönmezateş'in verdiği ifadenin ayrıntıları ortaya çıktı.

Marmaris baskınıyla ilgili itiraflarda bulunan Sönmezateş "Darbe yapmak isteyen ekibin içinde bulundum. Marmaris'e Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı almaya gittik. Bunun suçunun da idam olduğunu biliyorum. Ancak kesinlikle cemaatçi değilim. Cemaatçiler tarafından kandırıldım" dedi.

'EŞİME HABER VERİN BANA BOŞANMA DAVASI AÇSIN'

Hayatı boyunca cemaatçilerin içinde bulunmadığını ileri süren Tuğgeneral Gökhan Sönmezateş'in savcılık yetkililerinden özel bir isteği de olduğu öğrenildi. Sönmezateş'in "Eşime haber verin bana boşanma davası açsın. Çünkü ben büyük bir suç işledim. Çocuklarım soyisimlerini değiştirsin" dediği belirtildi.

'SAĞ YA DA ÖLÜ ANKARA'YA GETİRİN' TALİMATINI VERMİŞTİ

Tuğgeneral Gökhan Sönmezateş, Marmaris'te Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı otele baskına giden, 14'ü özel kuvvetler, 13'ü Arama Kurtarma Timi ve 2'si SAT komandosundan oluşan ekibe komuta etmişti.

Sönmezateş'in Çiğli 2. Anajet Üssü'nde yaptığı konuşmada, "Ülkede şuanda bir darbe meydana geldi. Biz Genelkurmay'a bağlıyız. Orgeneral Hulusi Akar'ın emir ve talimatları doğrutusunda görev yapıyoruz. Marmaris'e bir otelde kalmakta olan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı mümkünse sağ, son çare ölü olarak Ankara'ya getirin. Gerekirse ölün ama Cumhurbaşkanı'nı kesinlikle Ankara'ya götürün" dediği belirtilmişti.

 

HABERTÜRK

 // Nuray
Bu zamana kadar terör niye bitmemiş..,.!!çünkü bu hainler terörle mücadele etmiş......!!!Allah fırsat vermesin . Onlar teröre yardım edip milleti terörst görmüş. Hainler. Yazık çocuklarına .....!!!...
21 Temmuz 2016 17:31
vaybe nekadarda cahilmiş
 // muammer
bu ordunun yani mustafa kemalin askeri olamaz eğer generalliğe kadar gelen insanın bugünkü dünya şartlarında bunun sonunun ne olacağını bilemiyorsa bu adam nasıl paşa olur,bu 10 tane öküzü bile yolda kaybeder vah benim ülkeme ordumuzu bunlaramı bırakacaktık demekki bizi allah ve allahım kulları korumuş...
21 Temmuz 2016 Perşembe 16:21
 // Muhafız
Bu şerefsiz vatan hainlerini ne olursunuz bir an önce ASIN...!!!...
21 Temmuz 2016 15:27
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler