YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Darbeci pilot Kerime Kumaş o hainleri teşhis etti
15 Temmuz darbe girişiminin yaşandığı gece, İstanbul Nakkaştepe’de caddeye inip 4 kişiyi alan helikopterin pilotu darbeci Üsteğmen Kerime Kumaş Yıldırım, helikoptere binen hain subayları teşhis etti.
Darbeci pilot Kerime Kumaş o hainleri teşhis etti
21 Ağustos 2016 / 22:53 Güncelleme: 21 Ağustos 2016 / 23:14

Sabah gazetesinin haberine göre, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından 15 Temmuz darbe girişimi sırasında İstanbul semalarında uçuş yapıp darbecilere lojistik sağladığı gerekçesiyle tutuklanan darbeci helikopter pilotu Üsteğmen Kerime Kumaş Yıldırım, Nakkaştepe'de caddeye inerek helikoptere aldığı 4 darbeci subayın kimliklerini polise verdi. 

Sosyal medyada da çok konuşulan Nakkaştepe'de caddeye inen UH-1H helikopterinin pilotu, emniyetteki ifadesinde, helikopteri kendisinin kullandığını ve görüntülerde kaçarak son anda helikoptere binan kişilerin 4 subay olduğunu açıkladı. 

O noktaya Harp Akademileri Komutanlığı'ndan Albay Özcan Korhan'ın talimatı ile gittiğini söyleyen Yıldırım, subayları teşhis de etti.

'ALARM DURUMUNA GEÇTİK, EMİRLERE RİAYET EDECEKSİN'

Üsteğmen Kerime Kumaş Yıldırım'ın verdiği bilgilere göre helikoptere kaçmak üzere binen subaylar Kurmay Binbaşı Ahmet Kaya, Yüzbaşı Fatih Özdemir, Yüzbaşı Mustafa Kıyı ve Yüzbaşı Murat Parladı. 

Pilot Yıldırım, emniyette gerçekleştirilen teşhis işleminde, darbe gecesi Binbaşı Yusuf Yenihayat tarafından özel araç ile evinden alındığını, görevli olduğunun ifade edildiğini ve kendisine, "Alarm durumuna geçtik, emirlere riayet edeceksin" denildiğini kaydetti.

İstanbul'da bazı noktalara intikal sağladığını kaydeden Yıldırım, saat 03.30 sularında Albay Korhan'ın emri üzerine Nakkaştepe'deki üç yol mevkisine indiğini, bu sırada helikoptere koşarak Binbaşı Ali Kaya'nın bindiğini söyledi. 

Yıldırım diğer kişilerin de Kaya'nın ardından helikoptere bindiğini anlattı. Helikopterlerin darbeci askerleri, Hava Harp Okulu'nun apronuna 05.30 sıralarında indirdiği kaydedildi. Yıldırım, darbe gecesi helikopter kullanan 2 subayı daha teşhis etti.

HALKTAN KORKMUŞLAR

Öte yandan helikoptere binen söz konusu darbeci askerlerin halkın tepkisinden korkarak sivil kıyafetler giydikleri anlaşıldı. 

İfadelerine başvurulan cuntacılar, sivil araçlarında bulundukları sırada halkın sokaklara döküldüğünü, trafiğin tıkanması üzerine tepkilerden korktukları için sivil kıyafetleri giydiklerini anlattı.

rıza-i lillah davamız ve hizmetimiz bu muydu..
 // hursit dilaver
tertemiz ve imanlı samimi bir yüzden nereye di mi. hepimizin gurur duyacağı, hatta sabiha gökçenin adının silinip,bunun adını yazabilceğimiz bir pilotumuz..ne oldu şimdi.hadi 40 yıllık iman,islam ve hizmet davasına,fesat ve zındıka komitelerine karşı verilen mücadeleye,gençliğimizi verdiğimiz,babalarımızın da mapus damlarında allah için yattıkları dönemlerden,hele 28 şubat gibi islamın üstünden tankla geçilen,dönemlerden sonra yaşadığımıza bakın..ne diyelim allah elbet islah edicidir....
22 Ağustos 2016 Pazartesi 15:01
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler