YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Darbeci pilot Bolat: Hava Kuvvetleri ülkeyi yerle bir edecekti
15 Temmuz darbe girişimini sonra gözaltında alınan Kara Pilot Yarbay Murat Bolat, Bana "Cumhurbaşkanı’nı alamayacakları takdirde Hava Kuvvetleri’nin ülkeyi yerle bir edeceklerini söylediler" dedi.
Darbeci pilot Bolat: Hava Kuvvetleri ülkeyi yerle bir edecekti
28 Temmuz 2016 / 01:57 Güncelleme: 28 Temmuz 2016 / 09:32

Etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak istediğini söyleyen Kara Pilot Yarbay Murat Bolat’ın ifadesinden satır başları şöyle:

‘MİT’E İNDİRMEYİ SEN YAP’: 1-16 Temmuz’da izinliydim. Alay Komutan Yardımcısı H.G. ısrarla iznimi kesip dönmemi istedi. 13 Temmuz’da mesaiye gittim. “Konu nedir? Darbe filan mı yapıyorsunuz?” dedim, “Aynen öyle” dediler. Benden 3 şey istediler. Birincisi; MİT Başkanlığı’na bir hava indirme harekâtının yapılacağını, bunu benim yapmamı istediler. İkincisi; darbe günü helikopterleri dışarıda bırakmamı söylediler. Üçüncüsü; 2 Sikorksy helikoptere hızlı indirme teşkilatı kurmamı istediler.

PLAN BOZULDU: Darbeden bir gün önce OSTİM semtinde bir daireye hep birlikte çıktık. Cumhurbaşkanı’nın İstanbul’da alınması planlanmış ama Cumhurbaşkanı Marmaris’e gidince bu plan bozulmuş. Plana göre İstanbul’da Cumhurbaşkanı’nı SAT/SAS komandoları alacakmış ve bu ekip de belliymiş. Cumhurbaşkanı Marmaris’e gidince plan değişmiş ama bu ekip değişmemiş. 80-90 kişilik bir güçle Cumhurbaşkanı’nı kaldığı otelden rehin alarak Milas üzerinden Çiğli’ye getireceklerini söylediler. MİT Müsteşarı Hakan Fidan, MİT Lojmanları’ndaki villasından alınacaktı. “Bu darbenin başında kim veya kimler var?” dediğimde “Genelkurmay Başkanı bu işin başındadır” dedi. Bana Cumhurbaşkanı’nı alamayacakları takdirde Hava Kuvvetleri’nin ülkeyi yerle bir edeceklerini söylediler.

 

HABERTÜRK

 // İlyas arif
Şu anda askerin hiç birine güveniyorum kimin ne yapacağı belli değil inşaallah mısır Suriye gibi olmayız...
29 Temmuz 2016 09:02
akkör flamanlı ampuller içinde yatılacaktı yani..
 // hursit dilaver
yerle bir edileceklerin başına ihtilali tencere tava çalarak alkışlıyan kadıköy, bakırköy,şişli,möda,beşiktaştan başlasalardı.buraların bir kentsel dönuşume ihtiyacı var. özellikle kadıköyun. zaten başladı da.. ama hava kuvvetleri önce burdan başlasaydı. ö zaman ihtilalden sönra adam asacak agaç dalı aramaya gerek te kalmazdı.sanıyördular ki, ihtilal ölacak tayyip gidecek.. ne gitmesi siz gidecektiniz. akkör flamanlı ampuller arasında yatın demek te maalesef bize duşecekti....
28 Temmuz 2016 Perşembe 13:57
Höh
 // Höh
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
28 Temmuz 2016 Perşembe 08:13
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler