YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Darbeci pilot bakın kimin damadı çıktı
Darbeci pilot bakın kimin damadı çıktı
23 Ağustos 2016 18:15
FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan ve yakalanarak tutuklanan 3. Hava Ana Jet Üssü Komutanlığı’nda görevli Hava Pilot Kurmay Binbaşı Mehmet Fatih Özkan’ın, eski Karabük Valisi Orhan Alimoğlu’nun damadı olduğu ortaya çıktı.

İstanbul’da bir düğün salonunda Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal’ı kaçıran ekibin içinde yer alan Hava Pilot Kurmay Binbaşı Mehmet Fatih Özkan’ın, son kararname ile merkeze çekilen Karabük Valisi Orhan Alimoğlu’nun damadı olduğu ortaya çıktı.

PİLOTLARA 'GİZLİ BİR GÖREV VAR' DEDİ

Konya 3. Ana Jet Üssü Komutanlığı 135. Filo’da Harekat Eğitim Subayı Kurmay Binbaşı Mehmet Fatih Özkan’ın darbeden saatler önce görev alacak pilotlara ‘Gizli bir görev var’ diyerek operasyon hakkında detaylı bilgiler vermediği ve teçhizatlı helikopterinin lider pilotu olduğu ifadelerde ortaya çıktı. 

KENDİSİNDEN ÜST RÜTBELİLERİ YÖNLENDİRDİ

3. Ana Jet Üssü 135. Filo’da görevli Pilot Üsteğmen Mustafa Şenyüz’ün verdiği ifadelerde Vali Alimoğlu’nun damadı Kurmay Binbaşı Mehmet Fatih Özkan’ın kendinden üst rütbelileri yönlendirerek filoyu yönettiği de ortaya çıktı.

Darbeci pilot damadın daha sonra yakalanarak çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Sincan Cezaevi’ne gönderildiği ve TSK’dan ihraç edildiği öğrenildi. 

Öte yandan, Alimoğlu ise 1 Haziran 2016’da yayınlanan Valiler Kararnamesi ile Merkez Valiliğine çekilmişti.

Milli 30 pilot çıkmaz
 // Kahraman Fedâi
Sayın Ergün Diler'in bir yazısında okumuştum. Kendisine ABD'den haber aktaran bir kaynağına dayanarak şu ifâdeyi kullanmış : '' Ne yazık ki ordunuzda milli 30 pilot bulamazsınız. '' Kaynak Amerikan istihbaratına yakın bir kişi imiş. Eğer durum bu merkezde ise vah ki ne vah. Dağları taşları bombalayıp gelip bir de TV'lerde altyazı geçiriyorlardı '' şu kadar terörist öldürüldü '' diye... Hükümetin işi çok zor. Allah yardımcıları olsun. Ne diyeyim....
23 Ağustos 2016 Salı 18:57
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler