YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Darbeci Komutan’ın Hıdrellez Duası: ‘Tayyip ölsün amin’
Kurmay Albay Tanju Poshor’un Kosova’daki odasında yapılan aramada, el yazısıyla yazıldığı görülen bir ‘hıdrellez duası’nın olduğu kağıt bulundu.
Darbeci Komutan’ın Hıdrellez Duası: ‘Tayyip ölsün amin’
11 Eylül 2016 / 17:30 Güncelleme: 11 Eylül 2016 / 17:35

Cumhurbaşkanlığı eski Muhafız Alayı Komutanı darbeci Kurmay Albay Tanju Poshor’un, Kosova’daki odasında bulunan hıdrellez duasında ‘Tayyip ve Ergenekoncular ölsün, amin’ yazısı şok etti.

Ankara Başsavcılığı tarafından FETÖ’cü hainlerin 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturmada yeni bir ayrıntı ortaya çıktı. 

Ankara Başsavcılığı, Poshor’un darbe girişimi öncesinde görev yaptığı Kosova’daki Barış Gücü Karargahı’nda (Kosovo Force-KFOR) arama yapılması için Dışişleri Bakanlığı aracılığıyla NATO’ya talepte bulundu. 

Odasında arama yapılan Poshor’un bilgi-belge ve bilgisayar imajları alınarak yine Dışişleri aracılığıyla başsavcılığa ulaştırıldı.

HIDRELLEZ DUASI ÇIKTI

Poshor’un odasında bulunan belgeler arasında el yazısıyla yazıldığı görülen bir ‘hıdrellez duası’nın olduğu kağıt bulundu. Söz konusu kağıda ev çizildiği, yanında da bazı notların yer aldığı dikkat çekiyor.

Poshor’un duayı Hıdrellez’in mayısta olması nedeniyle o ayda yazdığı değerlendiriliyor.

Hıdrellez duasında Poshor’un, ‘Tayyip ve Ergenekoncuların ölüşü’ yazdığı, her iki kısmı, çizgiye doğru getirip ve çizginin altına bir mezarlık görünümlü çukura işaret ediyor.

HAİNLERİN İSİMLERİ VAR

Poshor, Hıdrellez duasında Muhafız Alayı’ndan ve Genelkurmay’dan bazı darbecilerin isimlerini de yazdı. İsimlerin üst kısmına önemli anlamında yıldızlar çizen darbeci Poshor’un dua notunda, ‘Tuğgeneral Mehmet Partigöç, Tuğgeneral Uğur Şahin, Tümgeneral Mehmet Dişli, Yarbay Hasan Hüsnü Balıkçı, Kurmay Albay Harun Karabulut, İhsan, Ömer’ gibi isimler yer aldı. 

Darbeci Poshor’un ayrıca başarı, makam ve mutluluk dileklerinde bulunduğu görüldü.

TRT BASKININI ORGANİZE ETTİ

Balyoz kumpasında da önemli rol üstlenen Poshor, Kosova’dan izinli olarak geldiği Ankara’da darbe girişiminde TRT’ye düzenlenen baskını organize etti.

HER CANLI
 // CEM
Her canlı ölümü tadacak.Lakin şerefsiz ve vatan haini olarak ölmeyi kimlerin tercih ettiği ortada.yazıklar olsun sizlere...
11 Eylül 2016 Pazar 21:49
ÇOK SORU VAR CEVAP BULAMIYORUM
 // ARSLAN
Feto Ergenekoncuları sevmiyor yani bizim sevmemiz mi gerekiyor?
Ergenekoncular kimdir?
Ben kemalist diye biliyorum TSK onların malı eğer ideolojilerine ters bir durum varsa darbe yapan askerler güruhu yanlış mı biliyorum?
Denize düştük yılana mı sarıldık?
TSK ya geri dönüyorlar belayı bela ile mi temizliyoruz?
CHP neden ergenekoncular içeri girince feryat figan oldu?
Ergenekoncuları neden bütün CHP dünyası canla başla savundu?...
11 Eylül 2016 Pazar 19:52
SAYIN ERDOĞANI KLONLAMAK LAZIM
 // ARSLAN
BİRİSİNİ GENELKURMAY BAŞKANI YAPACAN..
BİRİSİNİ İSTİHBARATIN BAŞKANI YAPACAN..
CUMHURBAŞKANI ORJİNALİ ZATEN...

Komik bir yorum gibi gözükse de aslında Tayyip Erdoğan gibi makamında oturmayan bir Genelkurmay başkanı olsaydı TSK içindeki ihanet daha çabuk fark edilirdi...
Mit zaten kendinden haberi yok 15 temmuzda gördük...

Kısacası kuvvetler ayrılığı olan her yere bir Tayyip Erdoğan koymamız şart şimdilik elimizde bir tane var bu sayıyı çoğaltmalıyız...!...
11 Eylül 2016 Pazar 19:32
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler