YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Darbeci komutan askerleri bile bile ölüme göndermiş
Darbe girişiminden sonra tutuklanan eski Şırnak Tugay Komutanı Tuğgeneral Ali Osman Gürcan’ın, PKK’ya yönelik operasyonda askerleri bile bile patlayıcı tuzaklı bir binaya soktuğu ortaya çıktı.
Darbeci komutan askerleri bile bile ölüme göndermiş
19 Eylül 2016 / 08:02 Güncelleme: 19 Eylül 2016 / 08:06

15 Temmuz’daki kanlı darbe girişimiyle ilgili tutuklanan eski Şırnak Tugay Komutanı Tuğgeneral Ali Osman Gürcan’ın, 15 Nisan’da 17 askeri bile bile ölüme gönderdiği ortaya çıktı. Gürcan’ın, askerleri emniyetin risk haritasında ‘el yapımı patlayıcı’ bulunduğu belirtilen binaya soktuğu belirlendi. Kanlı darbe girişiminden 4 ay önce yaşanan bu olay sebebiyle çıkan tartışmada, emniyet personelinin Gürcan’a “hain” dediği öğrenildi.

HARİTADAN SİLMİŞ

Eski Şırnak Tugay Komutanı Tuğgeneral Ali Osman Gürcan’ın ihanetinin FETÖ’nün darbe girişimine katılmakla sınırlı kalmadığı istihbarat raporlarına yansıdı. Raporlara göre, Gürcan’ın ihaneti 4 ay önce açığa çıktı. Şırnak’ta PKK’ya yönelik sürdürülen operasyonlar sırasında İsmetpaşa Mahallesi’ndeki bir bina, içinde ‘el yapımı patlayıcı’ bulunduğunun tespit edilmesi üzerine emniyetin risk haritasında ‘P368’ koduyla işaretlendi.

Ancak Tuğgeneral Gürcan, binanın üzerindeki kodu operasyon haritasından sildi. Operasyona katılan 17 asker ve Özel Harekat Timi’nde görevli bir grup polis, haritada riskli görünmeyen binaya girdiklerinde, PKK’lı teröristler daha önceden tuzakladıkları el yapımı patlayıcıyı uzaktan kumanda ile infilak ettirdi. Kalleş saldırıda bir polis şehit oldu, 8 asker yaralandı.

HAİNLİĞİ YÜZÜNE SÖYLENDİ

Binanın üzerindeki risk kodunun operasyon haritasından silindiğinin farkedilmesi üzerine emniyet personeli le Tuğgeneral Gürcan arasında tartışma yaşandı. Operasyon Komuta Merkezi’nde yapılan toplantıda emniyet personeli, ‘Neden bomba olduğunu söylediğimiz yere asker sokuyorsunuz. Ya çok büyük ihmal var ya da ikinci ihtimal hain olmaktır’ dedi. Bunun üzerine Gürcan, bir daha emniyet görevlilerini toplantıya almadı. 

 

STAR

 // tek devlet
Allahin huzurunda nasil hesap vereceksin vatan haini...
19 Eylül 2016 14:01
yahudi bozuntusu Feto
 // Ömer
Feto'nun katil takımı doğu ve güneydoğu'da hata Türkiye'de kırşkırtmalara,terörü,sürekli birlik vurgusu yapan Feto denilen cemiyete mesafeli kanaat önderleri,akademisyen seyda,molla,her kim vardı ise bir emirle bir şekilde faili meçhul olarak katlediliyordu.izzeddin yıldırım, bunların başında geliyordu.Çünkü bir ortamda; çok ateist ve terörist ruhlu ikna edilemeyenleri İzzeddin'e havale ediyorduk" diye işareti vermişti. tıpkı s.yolu tvide tahşiye vurgusu ile harekete geçirilen güruh misali....
19 Eylül 2016 Pazartesi 13:33
feto olayı sıradan bir mesele değil.
 // Ömer
yahudi uşağı darbeci diye tanımlayın bu ALÇAKLARI.Silvanda katledilen askerler ile ilgili detaylı bir araştırma yapılmalı,yıllar önce doğu ve güneydoğuda feto yurtlarında kalan özel tim adı altındaki katiller sürüsünü araştırın.bu konuda yurt sorumlularına,öğrenciler tedirgin burayı mesken edinmişler" diye şikayet eden yurt müdürüne verilen cevap:kendi işine bak. o kahramanlar yurt ülke için kutsal göreve kendilerini adamış hocaefendinin takdirine duasına mazhar olmuş kişiler......
19 Eylül 2016 Pazartesi 13:27
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler