YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Darbeci hakim hakkında şoke eden gerçek!
Tutuklanan hakim Mustafa Başer’in Pensilvanya’da görüştüğü Gülen’den aldığı talimat üzerine, memleketi Uşak’ta MHP’den istifa eden eski belediye başkanını CHP’ye transfer etmek için aracılık yapmış.
Darbeci hakim hakkında şoke eden gerçek!
14 Mayıs 2015 / 08:55 Güncelleme: 14 Mayıs 2015 / 12:49

25 Nisan’da Silivri’deki paralel yapı tutuklularını topluca tahliye girişiminin ardından FETÖ üyesi olduğu iddiasıyla tutuklanan İstanbul 32. Asliye Ceza Mahkemesi eski Hakimi Mustafa Başer’in, “Fethullah Gülen’i hiç tanımıyorum”sözünün kocaman bir yalan olduğu ortaya çıktı.

Darbeci hakimin Gülen’i, Pensilvanya’da ziyaret ettiği, aldığı talimat üzerine memleketi Uşak’ta MHP’den istifa eden Belediye Başkanı’nın, CHP’ye transferi için aracılık yaptığı ortaya çıktı.

Gülen’in selamını götürmüş

STAR’ın hakim Mustafa Başer’in Uşak-Pensilvanya- Frankfurt üçgeninde yaptığı görüşmelere tanıklık eden isimlerden edindiği bilgilere göre, olaylar şöyle gelişti. 2009 yılında MHP’den Uşak Belediye Başkanı seçilen Ali Erdoğan, 2010’daki referandum sürecinde görüş ayrılığına düştüğü partisinden istifa ederek, bağımsız kaldı. CHP Genel Merkezi Ali Erdoğan’ı transfer etmek için harekete geçtiyse de olumsuz cevap aldı.

Uşaklı Darbeci Hakim Mustafa Başer, tam da bu süreçte devreye girdi. Başer 2011 yılında aldığı davet üzerine Amerika’ya giderek Gülen’le görüştü. Dönüşte Almanya’ya uğrayan Başer, burada MHP’den istifa eden Uşak eski Belediye Başkanı Ali Erdoğan’ın ağabeyi Osman Erdoğan’la biraraya geldi. Frankfurt’ta yapılan görüşmede, hakim Başer ağabey Osman Erdoğan’a “Pensilvanya’dan geliyorum. Hoca efendinin selamını getirdim. Ali’nin, CHP’ye katılması, 2014 seçimlerinde de CHP’den aday olmasını arzu ediyor. Senden, kardeşini ikna etmek için yardımcı olmanı istiyoruz. Cemaat bu konuda her türlü desteği verecek” dediği iddia edildi.

Giriş-çıkışlar  doğruluyor

Star’ın ulaştığı yurt dışı giriş-çıkış kayıtları, Darbeci Hakim Başer’in, MHP Uşak eski Belediye Başkanı Ali Erdoğan’ın partisinden istifasının hemen sonrasında yurt dışına çıkış yaptığını doğruluyor. Başer, Amerika’ya gittiği, dönüşte Belediye Başkanı Ali Erdoğan’ın Frankfurt’ta yaşayan ağabeyi Osman Erdoğan’ı ziyaret için Almanya’ya uğradı.

Belediye Başkanı Ali Erdoğan’ın abisi Osman Erdoğan, Hakim Mustafa Başer’in paralel yapı kapsamında tutuklanmasından sonra bu görüşmeyi yakın çevresiyle de paylaştı. Ağabey Erdoğan, Başer’in kendisine Gülen’den selam getirip, 2014 yerel seçimlerde kardeşini CHP’den aday olması için ikna etmesini istediğine dair mesajını ilettiğini anlattı.

Paralel işadamı CHP’ye çalıştı

Hakim Başer CHP’den aday olması için Gülen’in mesajını Ali Erdoğan’ın abisine iletirken Ak Parti Milletvekili olan ancak seçilemeyen şu anda paralel yapı saflarında faaliyette bulunan işadamı Hazım Sesli de Uşak’ta Ali Erdoğan ile görüşerek CHP’den aday olmasını istemiş. Sesli Battaniyelerinin sahibi Hazım Sesli’nin örgüt okullarına her ay yaklaşık 40 bin dolar para transfer ettiği iddia ediliyor.

İddia CHP’yi karıştırmıştı

Paralel yapı arka planda eski MHP’li Ali Erdoğan’ı ikna etmeye çalışırken, Uşak´ta, CHP Genel Merkezi’nin Uşak Belediye Başkanı bağımsız Ali Erdoğan ile adaylık konusunda temasa geçtiği söylentisi o dönemde partide gerginliğe yol açmıştı.

 

STAR GAZETE

 

 // ışık
Persilvanyadan talimat aldığını, söyleyipte ispat etmeyen. Şerefsizdir. İftira atmak,insanları hükümsüzlerştirmek, ancak. Diktarlügege özenen insanların işidir....
14 Mayıs 2015 10:34
kuruyor
 // hasan
cemaat örgütünü tüm planları ters tepiyor. Rabbim milletimizin yüzüne güldü bunlara karşı....
14 Mayıs 2015 Perşembe 09:31
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler