YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Darbeci hainlerin 'infaz listesi' ele geçirildi
15 Temmuz darbe girişimi sonrasında Adana'da yürütülen operasyonlarda yapılan aramalarda, darbe sonrasında ’tutuklanacaklar listesi’nin yanı sıra, ’infaz edilecek’ kişilerle ilgili bir liste de ele geçirildi.
Darbeci hainlerin 'infaz listesi' ele geçirildi
19 Temmuz 2016 / 23:35 Güncelleme: 19 Temmuz 2016 / 23:37

Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürüten darbe girişiminin hemen ardından başlatılan soruşturma kapsamında 70 hakim ve savcı hakkında gözaltı kararı verildi. 

Bugüne kadar 52 hakim ve savcı gözaltına alındı. İfadelerinin alınmasının ardından Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edilen şüpheli hakim ve savcılardan 34’ü tutuklanırken, 8 hakim - savcı adli kontrol koşuluyla serbest bırakıldı. 

10 şüpheli hakim ve savcının ise halen gözaltında olduğu, işlemlerinin sürdüğü öğrenildi. Hakkında gözaltı kararı bulunan 18 hakim savcının ise arandığı bildirildi.

'TÜYLER ÜRPERTİCİ' BELGELER

HSYK’nın açığa alma kararından sonra haklarında soruşturma açılan adli ve idari yargı hakimleri ile savcıların soruşturulması sırasında, son haftalarda kendi aralarında toplantılar yaptığı ortaya çıktı. 

Şüpheli hakim ve savcıların darbe hazırlığı ile ilgili olarak bir araya geldikleri, paralel yapı ile ilgili oldukları belirtildi.

Daha önceden bazıları bilinen bu isimlerin ev ve çalışma odaları aranınca, iddiaya göre ’tüyler ürpertici’ olarak nitelenen belgeler ortaya çıktı. Bu belgeler arasında öncelikle tutuklanacak kişilerin yanı sıra ’infaz edilecekler’ başlıklı bir liste daha bulunduğu belirtildi.

Kimlerin bulunduğu en azından hangi kesimlerdeki kişilerin yer aldığına ilişkin bilgi verilmeyen bu ’infaz listesinin’  bulunmasından sonra hem soruşturma, hem de Emniyet Müdürlüğü Koruma Şube Müdürlüğü’nün görevlendirmelerinde ’acele değişiklik’ yapıldı.


DHA

 // Ayhan
Ben esnafim berber banada surekli bekle buis bitti diyip duruyorlardi demekki haberkeri varmis...
20 Temmuz 2016 12:55
en aşağıdaki bile...
 // atiker
darbe yapılacağından haberdardı etraflarındaki tartıştıkları insanlara siz görürsünüz bekleyin hepinizi içeri tıkacağızla başlayan tehditler savuruyorlar hiç korkuları endişeleri yoktu sayın cb başkanımıza dehşet bir düşmanlıkları mevcut iki üç yaşında olan çocuklarına bile düşman olarak öğretiliyordu bu zalimlere bir daha iflah olacakları bir durumun olmayacağı şekilde hesaplarını görün....
20 Temmuz 2016 Çarşamba 10:59
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler