YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Darbeci hainler o gece sela okunan camiye de saldırmış
FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında, darbeci hainlerin Akıncı Üssü'nün girişinde bulunan TAİ TUSAS Camii'nde okunan selayı susturmak için camiye girip imamı bulmaya çalıştıkları ortaya çıktı.
Darbeci hainler o gece sela okunan camiye de saldırmış
10 Ağustos 2016 / 17:33 Güncelleme: 10 Ağustos 2016 / 18:13

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında, Akıncı 4. Ana Jet Üs Komutanlığı girişinde bulunan TAİ TUSAS Camii'nde okunan selanın merkezi sistemden verildiğini fark etmeyen darbeci askerlerin camiye girip imamı bulmaya çalıştıkları ortaya çıktı.

Cami imamı Mustafa Şeker, Kazan Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında görgü tanığı olarak verdiği ifadede, Diyanet İşleri Başkanlığının, FETÖ'nün darbe girişimi nedeniyle camilerde sela okunması talimatı vermesinin ardından, saat 01.30'da bunu yerine getirmek için camiye geldiğini söyledi.

Camiye geldiğinde alçak irtifada uçan bir helikopter gördüğünü aktaran Şeker, bölgede bulunmasının riskli olacağını düşünerek merkezi ezan sistemini açarak sela okunmasını sağladığını anlatarak, şunları belirtti:

"Ben de camiden ayrılarak hemen yakında bulunan lojmana gitmek istediğim sırada otopark tarafından camiye doğru birden fazla kez ateş edildiğini duydum. Akabinde evime gittim.

CAMİNİN İÇERİSİNDE POSTALLARIYLA YÜRÜDÜKLERİNİ FARK ETTİM

Bir saat sonra geriye geldiğimde darbecilerin cami girişindeki camları kırdığını, caminin içerisinde postallarıyla yürüdüklerini fark ettim. Ben geldiğimde kimse yoktu. Herhalde selanın canlı okunduğunu düşünerek susturmak için postallarıyla içeriye girip beni aramışlar."

Şeker, cami etrafında beklediği sırada nizamiyeye doğru yürüyen Kazanlılara ateş edilmeye başlandığını ifade etti.

BU CANİLERİN EN AĞIR ŞEKİLDE CEZALANDIRILMALARINI İSTİYORUM

Şeker, Olaylar sırasında yaralanmadığını ifade ederek, "Benim bu aşamada herhangi bir şikayetim yoktur. Ancak camiye dahi ateş edebilen ve Kazan halkını şehit eden bu canilerin en ağır şekilde cezalandırılmalarını istiyorum." diye konuştu.

Camide hasar oluştuğunu dile getiren Şeker, buna ilişkin görüntülerin soruşturma dosyasına dahil edildiğini söyledi.,

CAMİ MİNARESİNE 5 MERMİ İSABET ETTİ

İmam Şeker'in görgü tanığı olarak ifade verdiği soruşturma kapsamında, Kazan Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Akıncı 4. Ana Jet Üs Komutanlığı girişinde bulunan ve darbe girişimi sırasında vatandaşların şehit edildiği lojman nizamiye girişi ile caminin bulunduğu alanda da inceleme yapıldı.

İnceleme kapsamında cami minaresine 5 merminin isabet ettiği tespit edildi.

 // Ömer
haleva'nın idama karşı çıkanları ilkellikle suçlayan biricik kızı ( haleva'nın kend deyimi) ndan ve mensubu olduğu herhangi grubundan bu güne kadar bir kınama geldi mi ?...
10 Ağustos 2016 18:35
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler