YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Darbeci hainler aynı yerde yargılanacak
Darbeci hainler aynı yerde yargılanacak
29 Eylül 2016 07:09
Adalet Bakanlığı tarafından, 15 Temmuz darbecilerinin aynı yerde yargılanmasını sağlamak için hazırlanan yasa taslağı, Başbakanlık’a gönderildi. Soruşturmanın tamamlanmasının ardından darbeciler, Sincan’da yargılanacak.

Adalet Bakanlığı, 15 Temmuz darbecilerinin aynı yerde yargılanmasını sağlamak için kolları sıvadı. Bakanlık tarafından hazırlanan yasa taslağı, Başbakanlık’a gönderildi. 

Buna göre Ceza Muhakemesi Kanunu’nda değişiklik yapılacak; mahkemeler, fiili nedenler veya güvenlik gerekçesiyle duruşmanın il sınırları içinde başka bir yerde yapılmasına karar verebilecek.

Gerekçeye göre sanık ve mağdur sayısının fazlalığı ve mekân yetersizliği durumlarında yargılamayı yapan heyet ve mahkeme aynı kalacak. 

Sadece, yargılamanın yapılacağı mekân değiştirilecek. Söz konusu düzenlemenin, 15 Temmuz yargılamalarını da kapsaması bekleniyor. 

Darbecilerin, Sincan Cezaevi’nde yapılacak mahkeme salonunda yargılanacağı ifade edildi. Mahkeme salonunun temelinin atıldığı öğrenildi. Soruşturmanın tamamlanmasının ardından darbeciler, Sincan’da yargılanacak.

 

HABERTÜRK

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler