YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Darbeci Binbaşı Seymen: İnsanlığımızdan utandım
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kaldığı otele saldırdıktan sonra kaçışları 16 gün süren 11 kişilik timin başındaki Binbaşı Şükrü Seymen'in, şehit polislerin cenaze töreniyle ilgili, "İzleyince dünyalar başıma yıkıldı. İnsanlığımızdan utandım" dedi.
Darbeci Binbaşı Seymen: İnsanlığımızdan utandım
12 Ağustos 2016 / 16:24 Güncelleme: 12 Ağustos 2016 / 16:35

Darbe girişimi gecesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Marmaris'te kaldığı otele  saldırı düzenleyen darbeci askerlerden oluşan 37 kişilik tim kaçtı. Bu askerlerden 36'sı  değişik tarihlerde ormanlık alanda yakalandı.

Askerler Çetibeli Jandarma Karakolu'ndan da soruşturmanın yürütüldüğü Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

'Paşa' lakaplı Astsubay Zekeriya Kuzu'nun da aralarında bulunduğu darbeci askerlerden 25'i sevk edildikleri mahkemece tutuklandı. Sonradan yakalanan Binbaşı Seymen ile birlikte 11 darbeci askerin ise emniyetteki sorgusu ve işlemleri sürüyor. 

TUĞGENERALİ SUÇLADI: TUZAĞA DÜŞÜRÜLDÜK

Gözaltındakilerin sorgusu sürürken, Binbaşı Seymen'in ifadesiyle ilgili yeni detaylar da ortaya çıktı.

İfadesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik düzenlenen operasyonu yönettiği belirtilen Tuğgeneral Gökhan Şahin Sözmezateş'i suçlamayı sürdüren Binbaşı Seymen şöyle dedi:

"Tuğgeneral Gökhan Şahin Sözmezateş'in emirlerini yerine getirdim. Kendisi bize Marmaris'te terör örgütü liderinin alınıp getirileceğini söyledi. Görevin gizli olduğunu ve güvendiğim arkadaşlardan tim oluşturmamı istedi. Emir-komuta kademesine uyulması gerektiğini herkes bilir.

Otele gittiğimizde bizi tuzağa düşürdüklerini anladım. Olayın ardından beraberimdeki arkadaşlarla birlikte kaçabildiğimiz kadar kaçacaktık. Drone adı verilen hava araçlarına yakalanmamak için gece yürüdük. Gündüzleri ise ağaçların arasında saklanıyorduk.

Tek kurtuluşumuz Yunan adalarına kaçmaktı. Sahildeki tekneleri inceledik. Çalıştırmayı başaramayınca, ormanlık alana geri gördük. Emniyette, şehit polislerin cenaze töreninin görüntüleri izlettirilince dünyalar başıma yıkıldı. İnsanlığımızdan utandım. Hayatımızı karartanların Allah belasını versin."  

37 kişilik timden yakalanmayan Yüzbaşı Burkay Karatepe'nin ise yakalanması için çalışmaların aralıksız sürdürdüğü belirtildi. Karatepe'nin yakalanması için 81 ilin emniyet müdürlüklerine yazı gönderildi.

Yalan
 // patates
Bunu polislere kurşun sikarken düşünecektin haramzade...
12 Ağustos 2016 20:25
 // vatan sever
Sizin gibilerde utanma olmaz buda oyununuzun bir parçasıdır....
12 Ağustos 2016 18:07
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler