YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Darbeci Baro'dan yeni skandal
"12 Eylül cuntası" ifadesini "12 Eylül yönetimi" olarak değiştiren İstanbul Barosu, bir skandala daha imza attı
Darbeci Baro'dan yeni skandal
01 Ocak 2010 / 08:34 Güncelleme: 01 Ocak 2010 / 11:34

Hakim ve savcıların yasadışı dinlendiği iddiasıyla Taksim'de yürüyüş yapan, çıkardığı dergide yıllardır kullandığı “12 Eylül cuntası” ifadesini, “12 Eylül yönetimi” şeklinde değiştiren İstanbul Barosu, yeni yıla da skandalla girdi. Baro, basına kapalı yaptığı bir paneldeki konuşmalarını kitaplaştırdı. Ergenekon sanıklarına destek veren ifadelerin yer aldığı kitaba, Avukat Osman Aydın Şahin'in, "Silivri Cezaevi'nde yatmayı göze alacak yargıçlara ihtiyaç var" şeklindeki skandal sözleri de aynen girdi.

İstanbul Barosu, 9 Mart 2009'da 'Soruşturma ve Kovuşturma Evresinde Şüpheli, Sanık ve Hükümlünün Sağlık ve Tedavi Hakkı Paneli'ni düzenledi. Basına kapalı panelde baro yöneticileri ve üye avukatlar ile Ergenekon sanıklarıyla ilişkisi nedeniyle gündeme gelen YARSAV eski Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu da katıldı. Konuşmalar, İstanbul Barosu Yönetim Kurulu kararı ile kitaplaştırıldı. Kitap, baronun internet sitesinde de yayınlandı.

HAPİS YATACAK YARGIÇ LAZIM

Panelde Şahin'in, Ergenekon soruşturmasından bahsederken, “Soruşturma aşamasında ihlal edilmedik tek bir CMK hükmü yok, o kadar büyük iddiayla söylüyorum. Bu çerçevede bakığımızda olaya ihtiyacımız ne biliyor musunuz? Silivri Cezaevi'nde yatmayı göze alacak hakim ve savcılara ihtiyacımız var” dedi. Şahin'in bu şok sözleri diğer konuşmalar gibi baro kararıyla aynen kitaba girdi.

Yeni Şafak

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYIN

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler