YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Darbeci Albay giysi dolabında yakalandı
Darbe girişiminde Boğaz köprülerini kapatmakla görevlendirildiği tespit edilen ve Antalya'da gözaltına alınan Kurmay Albay Muammer Aygar'ın, kaldığı eve baskına gelen polislerden kaçmak için giysi dolabına saklandığı belirtildi.
Darbeci Albay giysi dolabında yakalandı
22 Temmuz 2016 / 09:15 Güncelleme: 22 Temmuz 2016 / 09:29

15 Temmuz gecesi İstanbul'daki Boğaziçi Köprüsü katliamının sorumlusu Kurmay Albay Muammer Aygar ifade işlemlerinin ardından sabaha karşı sağlık kontrolünden geçirildi. 

15 Temmuz darbe girişimi gecesi, 'Yurtta Sulh Konseyi' adı altında emir komuta zinciri oluşturan darbecilerden 1. ve 2. köprüleri kapatmakla görevli olan Kurmay Albay Muammer Aygar, Antalya'da yakalanarak gözaltına alındı. 

Antalya Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Merkez Muratpaşa ilçesinde şok bir baskınla ele geçirilen Aygar, direniş göstermeden emniyet güçlerine teslim olmak zorunda kaldı. 

Aygar'ın yakalandığı evin ise uzak bir akrabasının evi olduğu, darbeci Kurmay Albay'ın da baskın sırasında giysi dolabına saklandığı öğrenildi. Evde yapılan aramada kendisine ait 2 adet tabancanın bulunduğu belirtildi.

Antalya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından ifadesi alınan Kurmay Albay Muammer Aygar, daha sonra sağlık kontrolünden geçirildi. 

Sağlık kontrolünün ardından İstanbul'daki Boğaziçi Köprüsü katliamının sorumlusu Kurmay Albay Muammer Aygar, ifade işlemlerinin devamı için tekrar Antalya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne götürüldü.

Muammer Aygar'ın, FETÖ mensubu subayların darbe girişimini yönetmek için 15 Temmuz'da Whatsapp'ta oluşturdukları grup üzerinden diğer darbeci askerlerle yazışmalar yaptığı belirlenmişti. Yazışmalarda Muammer A'nın, "Kuleli'de yoğun çatışma var gruba ateş ediyoruz",  "İkinci köprüye uçakla hava taarruzu değerlendirilebilir mi?" ve "Çengelköy'de direnen 4 kişiyi vurduk. Sorun yok" gibi ifadeler kullanması dikkati çekmişti.

BİNBAŞI KENDİNİ HÜCUMBOTA KİLİTLEDİ

Bu arada Gölcük'teki Donanma Komutanlığı'nda iddiaya göre ismi açıklanmayan bir binbaşı, kendini hücumbota kilitledi. 

Ellerinde otomatik silahlar bulunan polisler Donanma Komutanlığı'nın önünde önlem aldılar. Polis, içeriye giriş ve çıkışları yasakladı. 

Binbaşı ile görüşmeler devam ederken, ikna etmesi için eşinin çağırıldığı öğrenildi.

tellakları unutmayalım bari.
 // hursit dilaver
bunları silivriye koyacaklarmış. çok iyi. can dundara verilen salon salomanje hücreye versinler.ayrıca bir de tellak gerekebilir.. di mi, insancıl olmak lazım.kizmayın. yıllar önce genel kurmay başkanlarına emekli olunca hak verelim derken, bu konuşma gazetelere yansıdı. galiba muhalif mebus demiştşi. ordan aklımıza geldi de..silivri mapusu, tatil yeri gibi be.....
22 Temmuz 2016 Cuma 16:26
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler