YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Darbeceileri yağlı kazığa oturtalım"
"Darbeceileri yağlı kazığa oturtalım"
28 Ocak 2012 19:34
Yazar Mümtaz'er Türköne, Antalya'da düzenlenen bir söyleşiye konuşmacı olarak katıldı.Darbeciler için idam cezasının gelmesini isteyen Türköne " Bana göre darbecileri yağlı kazığa oturtalım"dedi.

Antalya'nın Kumluca ilçesinde belediye tarafından düzenlenen söyleşiye konuk olan Prof Dr. Mümtazer Türköne, "Bana sorarsanız darbecileri eski üsluba göre idam yerine yağlı kazığa oturtalım. Bir daha başkalarına darbe için yeltenmesinler" diye konuştu. 

Kumluca Belediyesi Kültür Salonu'nda düzenlenen toplantıya Kaymakam Salih Işık, Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Orman İşletme Müdürü Fuat Nur, CHP Kumluca İlçe Başkanı Dilek Engin, Emniyet Müdürü Nail Çetinkaya ve çok sayıda vatandaşlar katıldı. 

Konuşmasında, "12 Eylül için yargı yolu açıldı' diyen Prof Dr. Türköne, "Ben 12 Eylül davasına müdahil oldum. Gençlerimiz çok şey kaçırdı. Biz bu ülkede öyle bir yere geldik ki, artık darbeciler kadar yönetilecek bir ülkede yaşamıyoruz. Darbeciler için idam cezasının geri getirilmesini istiyorum. Darbe yapmak isteyenler buna göre darbe yapsınlar. Bana göre darbe yerine eskiden olduğunu gibi yağlı kazığa oturtalım" dedi. 
Kendisinin de bir asker çocuğu olduğunu söyleyen Prof.Dr.Türköne, sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Bende bir asker çocuğuyum. Amacımız geçmişle hesaplaşmak değil, gelecek nesillere bizim yaşadıklarımızı anlatmak istiyorum. 12 Eylül davasına avukatımla bende müdahil oldum. Kenan Evren'in darbe hazırlığında iken Başbuğ'un yargılanıyor olması bile Türk Özgürlükler adına, Demokrasi adına hukuk hakimiyeti adına bir gelişme olarak değerlendiriyorum."  

Söyleşinin ardından Prof. Dr. Türköne'ye Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya plaket verdi.

İHA

 

!!!
 // mehmet
Sizin gibi düşünenlerinde, darbecilerinde neslinin tükenmesi dileği ile tüm zulümlerin bitebileceği bir dünya hayali, acaba gerçek olur mu...
28 Ocak 2012 22:42
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler