YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Darbe yapanlar geziyor"
"Darbe yapanlar geziyor"
01 Mart 2010 13:16
Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Demircan, hükümetin, ''Birilerinin darbeye teşebbüs ettikleri iddia ediliyor ve bunlar tutuklanıyor. Ama darbe yapanlar elini kolunu sallayarak geziyor. Neden onlar sorgulanmıyor, içeriye alınmıyor'' dedi.

Partisinin Bayburt İl Başkanlığınca, Halk Eğitim Merkezi'nde düzenlenen ''Saadet Var Fark Var'' konulu konferansta konuşan Demircan, Türkiye'nin gündeminde gerilim olduğunu, bu gerilimin de iktidar partisinin işine geldiğini savundu.

Demircan, ''Birilerinin darbeye teşebbüs ettikleri iddia ediliyor ve bunlar tutuklanıyor. Ama darbe yapanlar elini kolunu sallayarak geziyor. Neden onlar sorgulanmıyor, içeriye alınmıyor. Çünkü onların arkalarında bazı dış güçler var'' diye konuştu.

HSYK'nın, Erzurum'daki savcıların özel yetkilerini kaldırmasına da değinen Demircan, HSYK'nın olağanüstü yaptığı toplantıya, Adalet Bakanlığı Müsteşarı'nın konuyu bildiği halde katıldığını iddia etti.

Ahmet Demircan, ''Sen müsteşarını konuyu bile bile bu toplantıya göndereceksin, sonra da kalkıp kurulun aldığı karardan dert yanacaksın, mağdur ve mazlum edebiyatı yapacaksın. Biz her şeyde kitabın ortasından konuşacağız. Hükümetin yaptığı doğruya doğru, yanlışa yanlış diyeceğiz. Şuanda hükümet, 'beni seçmezseniz CHP geliyor', CHP de, 'laiklik elden gidiyor' diyerek geçiniyor. Ama artık bu milletin karnı bu tür laflara tok'' görüşünü ileri sürdü.

A.A.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler