YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Darbe severler, darbe savar olarak karşımıza çıktı!
FETÖ'nün başarısız darbe girişiminin ardından, milletin tüm dünyaya örnek teşkil eden bir tutum sergilediğine dikkat çeken Akdağ, darbe beklentileri üzerinden oynanan ikili oyunlara da dikkat çekti.
Darbe severler, darbe savar olarak karşımıza çıktı!
03 Ağustos 2016 / 00:05 Güncelleme: 03 Ağustos 2016 / 09:02

Kanal A'da yayınlanan Fatin Dağıstanlı'nın moderatörlüğünü yaptığı 'Türkiye'nin Seçimi' programına konuk olan Sağlık Bakanı Recep Akdağ 15 Temmuz FETÖ'nün başarısız darbe girişiminin ardından ikili oyunlara dikkat çekti. Akdağ milletin gösterdiği tutum ve meydanlardaki dik duruşuyla dünyaya örnek olduğunu söyledi.

İşte Recep Akdağ'ın değerlendirmelerinden önemli satırbaşları:

DARBE SEVERLER, DARBE SAVAR OLARAK KARŞIMIZA ÇIKTI

Darbe sever dediğimiz kişiler genelde toplum mühendisliği yapmaya heveslenen kesimiydi.

Millet, AK Parti'lisiyle, CHP, MHP ve diğer partilerle topyekün bu meseleye karşı çıkınca kimin mecali kalır darbeyi sevmeye. Millet onları tükürüğüyle boğar. Tanka karşı durmuş olan, gençlerin ifadesiyle 'F16'ya kafa atan' bir milletin karşısında darbe sevmek kimin haddine.

Topyekün milleten bakarsanız orada hiçbir arıza olmadığını görüyoruz. Küçük güruhlar içlerinde böyle bir şey barındırsa da bunlar milletin içinde çok küçük bir azınlık oluşturuyorlar. Bunu çok net gördük. 

O gün benim de ortanca oğlum da Genelkurmay'ın önündeydi. Bana sokağa çıkacağını söyledi, 'Tamam çık ama dikkatli ol' dedim. Oğlum 'İnsanlar vuruluyorlar burada biz onlara yardım ediyoruz çekiyoruz kenara, daha büyük bir topluluk geliyor' diyor. Bunu insana ne yaptırabilir? Bunu insana ancak iman gücü yaptırır. Siz vatanınız için milletiniz için yapıyorsanız bunu yapabilirsiniz. Bir çıkarınız mı var. Hayır. 

HALKIMIZ MEYDANLARDA BÜTÜN DÜNYAYA ÖRNEK TEŞKİL ETTİ

Biz 12 Eylül'ü yaşadık. Üstümüzden tanklar geçti. Babalarımız 1960'ı yaşamışlardı onlarında üstünden tanklar geçmişti ama hiçbiri bu kadar zalim olmamıştı. Burada zulmün, caniliğin zirvesi var. Böyle bir durumda millet topyekun 'Hayır' dediğinde inanın darbe sevici falan kalmıyor. 

Bu müthiş bir halk harekete, milli irade göstergesidir ve bütün dünyaya örnek teşkil etti.

Bir zaman Çin'de bir meydanda kollarını açarak duran bir adam var. Bütün dünyada demokrasinin sembolü kabul edildi. Gelsinler Türkiye'ye baksınlar, demokrasinin nasıl sembolü olunur. 

Biz nasıl asil bir millete sahipmişiz bir kez daha anlamış olduk. 

EMPERYAL GÜÇLER ERDOĞAN'I İSTEMİYORLAR!

Çok merak edilen sorulardan biri. AK Parti'ye ve Erdoğan'a niye hücum ediliyor? Çünkü, Türkiye'nin ve Erdoğan'ın bütün mazlum milletler açısından çok büyük bir umut olduğunu biliyorlar. Emperyalizm bundan hoşlanmaz.

Emperyalizm güdeceği insanlar arar. Emperyalizm haksızlığı gördüğü zaman 'One münite' diyen, 'Dünya 5'ten büyüktür' diyen birini istemez. 'Hadi sokağa çıkın ve buna karşı durun' diyen bir lideri istemez.

Elbette onlar Erdoğan'ı istemeyecekler. Onlara, zayıf, kendilerine tabi, kendi talimatlarına uygun hareket eden birilerini isterler. Recep Tayyip Erdoğan halka, sokaklara çıkın deyip kendisi güvenli bir yerde saklansaydı o millet sokaklara çıkmazdı, geri dönerlerdi.

Ama onlar gördüler ki Recep Tayyip Erdoğan'da arkadaşları da kendileri gibi. Aynı şeyi hissediyorlar. Onlar da milletin yaptığının aynısını yaptılar yaparlar. Bu birliktelik milleti kenetliyor. Allah razı olsun, Sayın Devlet Bahçeli de Kılıçdaroğlu'da milletin ve devletin yanında yer aldı.

KANALAHABER.COM/ÖZEL İÇERİK

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler