YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Darbe girişiminin merkezlerinden Çiğli'de eğitim uçuşları yeniden başladı
Darbe girişiminin merkezlerinden biri olan İzmir Çiğli'deki 2. Ana Jet Üs Komutanlığı'nda ara verilen eğitimler yeniden başladı.
Darbe girişiminin merkezlerinden Çiğli'de eğitim uçuşları yeniden başladı
25 Ağustos 2016 / 18:14 Güncelleme: 26 Ağustos 2016 / 11:34

15 Temmuz darbe girişiminden sonra çok sayıda muvazzaf askerin gözaltına alındığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nda başta F16'lar olmak üzere savaş uçaklarının pilotaj eğitiminin yapıldığı tek üs olan İzmir'in Çiğli ilçesindeki 2. Ana Jet Üs Komutanlığı'nda eğitimler tekrar başladı.

Yeni atamaların yapıldığı 2. Ana Jet Üs Komutanlığında hazırlıkların tamamlanmasının ardından pilot adayları, uçaklarla peş peşe havalandı, eğitimlere kaldığı yerden devam edildi.

Hava Kuvvetleri'ne pilot yetiştiren tek üs

Hava Harp Okulu'nu bitirdikten sonra teğmenliğe ilk adımı atan pilot adayları, bu üssün envanterindeki SF-260D uçaklarıyla, Başlangıç Uçuş Eğitimi, KT-1T uçaklarında Temel Jet Eğitimi ve T38A jet uçaklarında ise Tekamül Jet Eğitimi'ne tabi tutuluyor. Ayrıca hava üssünde, belli zaman periyotlarında CASA tipi uçaklarla da eğitim yapılıyor.

Buradaki eğitimleri tamamlayan pilot adayı teğmenler, başarı durumlarına ve yeteneklerine göre, başta Hava Kuvvetleri Komutanlığı olmak üzere Türk Silahlı Kuvvetleri envanterindeki çeşitli uçak ile helikopterlerde görev almak üzere atanıyor.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler