YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Darbe girişimini kim ihbar etti?
Başbakan Yıldırım katıldığı televizyon programında darbe girişimi kimin ihbar ettiğini açıklayarak, "15 Temmuz günü saat 15.00’te bir binbaşı, MİT’e ihbar etti" dedi.
Darbe girişimini kim ihbar etti?
03 Ağustos 2016 / 03:40 Güncelleme: 03 Ağustos 2016 / 09:01

Katıldığı televizyon programında soruları yanıtlayan Başbakan Binali Yıldırım, "Türkiye tarihi boyunca, birçok medeniyetlerin hedefi olmuş bir ülke.

Dolayısıyla bu ülkenin, dinamik bir coğrafyada yer aldığını biliyoruz. O yüzden başkalarının bir tehdidi varsa, bizim on tehdidimiz var. Bugüne kadar 3 tane kanun hükmünde kararname çıktı. Önümüzdeki günlerde yeni bir Kanun Hükmünde Kararname çıkacak.Onunla ilgili hazırlık çalışmaları devam ediyor" dedi.

Kılıçdaroğlu’nun Yenikapı’da gerçekleştirilecek mitinge katılmayacağını açıklamasıyla ilgili konuşan Yıldırım, "Pazar günkü mitinge keşke Kılıçdaroğlu kendisi gelseydi ama temsilci göndermeleri de birlik beraberlik açısından önemli" ifadelerini kullandı.

15 Temmuz günü saat 15.00’te bir binbaşı, MİT’e ihbar etti

Türkiye’nin istihbaratla ilgili sorunlarının olduğunun ortada olduğunu bunun bir sır olmadığını belirten Başbakan Yıldırım, "15 Temmuz günü saat 15.00’te bir binbaşı, MİT’e ihbar etti. 15 Temmuz’da istihbarat MİT’e saldırı olacak diye geliyor. MİT’e niye haber vermediniz diye sordum, cevabı verilemedi. Ben bunu Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı’na sordum, ’Bu nasıl olur ’ dedim. Ama bunun cevabını veremedi, herhangi bir şey de söyleyemedi. TİB kapatılacak, yerine bir kuruluş gelmeyecek. MİT’in Cumhurbaşkanlığına bağlanması gündemimizde, üzerinde çalışıyoruz. MİT Müsteşarı’na bana ve Cumhurbaşkanı’na neden haber vermediniz diye sordum, bunun cevabı verilemedi" diye konuştu.

58 bin 611 kişi açığa alındı, 3 bin 499 kişi görevden alındı

58 bin 611’i kişinin açığa alındığını 3 bin 499 görevden ihraç edildiğini açıklayan Başbakan Yıldırım, iptal edilen 2010 KPSS sınavıyla ilgili de o dönem 86 bin kişinin memuriyete girdiğini belirterek, bu kişilerin memuriyetinin incelenmesini gerektiğini ifade etti.

Başbakan Yıldırım ayrıca okulların zamanında açılacağını söyledi.

demin yazdığım yorumdan sonra okuduğum yazıdır.
 // hursit dilaver
İncirlik'te CIA ekibini frenleyen Türk subaya ne oldu?
Şunu unutmayın! O subayı kesinlikle bulun ve koruma altına alın. Bu şart!
Umarım Amerika, İngiltere ve Almanya sizden önce bulmaz. Harıl harıl arıyorlar.
Buldukları an infaz edecekler. Bir refleks çok şeyin önüne geçti. Türk makamları İncirlik'in elektriğini kesti ama darbenin yönetildiği yeri KÖR eden bu subaydı. Ve bunu kimseye sormadan tek başına yaptı.
Arıyorlar. Buldukları an öldürecekler....
03 Ağustos 2016 Çarşamba 15:43
:)
 // KASTAMONULU
sabi sübyan evliyaullah a emanetiz elhamdülillah....
03 Ağustos 2016 Çarşamba 14:55
başaramayınca böyle debeleniyorlar.
 // hursit dilaver
farkındaysanz,kim ihbar edip,darbeyi bozdu diye sorulmakta. ismini bilseler hemen linç edecekler ya da öldürecekler.SAKIN BÖYLE ŞEYLERDE İSİM KULLANMAYIN.İHBARCIYI ZORA SOKARSINIZ.ABD gen.kur. bşknın derdi de İNCİRLİKTE NİYE İŞIK KESİLDİ.derdi bu.yakıt tankı kalkamadı, bunlar başka uçak,helikopter kaldıramadılar. ABD komutanı bu öğrenmeye geldi zaten. sanmayın ki, geçmiş olsun diyecek.baksanıza ABDden ve ABden tık yok. Konsey başkanını derdi de AMAN DARBECİLERE DOKUNMAYIN.HAK,HUKUK falan.....
03 Ağustos 2016 Çarşamba 14:39
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler