YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Darbe girişimi sonrası bir tepki de Gülen’in köyünden geldi
Darbe girişimi sonrası bir tepki de Gülen’in köyünden geldi
22 Temmuz 2016 11:15
FETÖ’nün darbe girişimi sonrası en büyük tepki Gülen’in köyünden geldi. Köylüler “Devlete ihanet eden, darbeye kalkışan hain bir terörist bizim hemşerimiz olamaz” dedi.

Geçtiğimiz Cuma günü FETÖ üyesi bir grup asker tarafından yapılan darbe girişimine en sert tepki Gülen’in doğduğu köy olan Erzurum’un Pasinler İlçesine Bağlı Korucuk Köyü’nden geldi.

Köylüler ilk olarak köyde bulunan M. Fetullah Gülen Camisi’nin ismini değiştirdi. FETÖ’yle isimlerinin bir daha anılmaması için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını belirten Köy Muhtarı Hulkettin Kızıltunç, “Biz vatanımızı milletimizi seven insanlarız. Adımız bu hainle bir daha anılmasın. Bizim Fetullah Gülen adında bir hemşerimiz yok” dedi. 

Köyde FETÖ’ye ait misafirhane ve bir evin olduğunu ifade eden Muhtar Kızıltunç şöyle konuştu: Kendi adının yazılı olduğu bir camimiz vardı. Oradan ismini kazıdık attık. Misafirhanenin adı da vakıf adına kayıtlı. Ben daha öncede yetkililerle görüştüm. 

Hemşehrimiz değil!

Gerekirse evini ve misafirhanesini yıksınlar. Bu köy artık FETÖ’nün köyü değildir. O hain bizim hemşerimiz değildir.

Köy imamının evinde arama

Korucuk Köyü’ne gelen Erzurum Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri ile jandarma ekipleri köy imamı Salih Codur’un evinde arama yaptılar. 

1000 kişilik kapasite

Baba Ramiz Gülen'in adının verildiği cami için Palandöken Müftülüğü internet sitesinde şu bilgiler bulunuyor: 2008 yılında dernek tarafından yaptırılan camiye, Ramiz Gülen Efendi'nin ismi verilmiştir. 1905 yılında dünyaya gelen Ramiz Gülen Efendi, Fetullah Gülen’in babası olup Erzurum ulemasındandır. İç duvarları, traverten taş kaplamadır. Minber ve mihrabı ahşap olan caminin 1000 kişilik cemaat kapasitesi vardır. Ramiz Efendi Cami, bünyesinde bulunan külliyesi ile Erzurum'da ki diğer camilerden farklılık arz etmektedir.

 

AKŞAM

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler