YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Darbe gecesi hainler bunu da yapmış
FETÖ'nün darbe girişiminin ardından Çorum'da başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınıp tutuklanan 13 kişinin, savaş ve fetih zamanlarında galip gelmek amacıyla okunan ayet ve duaları bir çok kişiye gönderdikleri belirlendi.
Darbe gecesi hainler bunu da yapmış
25 Temmuz 2016 / 20:57 Güncelleme: 25 Temmuz 2016 / 20:58

Çorum Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında, FETÖ üyesi oldukları ve darbe girişimine destek verdikleri iddiasıyla 17 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. 

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince 21 Temmuz’da yapılan operasyonda kapsamında FETÖ’ye bağlı okullarda görev yapan 4’ü kadın 17 kişi gözaltına alınmıştı. 

Operasyonda şüphelilere ait çok sayıda ev, araç ve iş yerindeki bazı dijital materyallere, bilgisayarlara ve cep telefonlarına el konulmuştu. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 17’i kişiden 1’i kadın 13 kişi tutuklanarak cezaevine gönderilirken, 4 kişi adli kontrol kararı ile serbest bırakılmıştı.

BİRBİRLERİNE KURAN-I KERİM'DEN AYETLER GÖNDERMİŞLER

Edinilen bilgilere göre, tutuklu zanlıların cep telefonlarında yapılan incelemede, 15 Temmuz gecesi darbe girişiminin başlamasının ardından 'Ahzap Suresi, Enfal Suresi, Nasr Suresi ile Nusret Duası' ve Kuran-ı Kerim'deki bazı başka ayetleri birbirlerine ve birçok kişiye toplu mesajla gönderdikleri tespit edildi. 

Zanlıların darbe girişimini başlatan askerlere destek olmak amacıyla bu sure ve duaları okudukları iddia edildi. 

Cumhuriyet Başsavcılığı, İl Müftülüğü ile irtibata geçerek gönderilen ayetler ve surelerin ne anlama geldiğini sordu. 

AYETLER, SAVAŞ VE FETİHLERDE GALİP GELMEK İÇİN OKUNUYOR

Soruşturma kapsamında Müftülük tarafından oluşturulan komisyonca incelenen 20 ayet ve duanın mealini savcılığa gönderirken, bu sureler ve ayetlerin savaş ve fetihlerde galip gelmek için okunduğunu belirtti.

Cumhuriyet Başsavcılığı, sure ve duaların bulunduğu telefonları delil olarak kabul ederek soruşturma dosyasına ekledi. 


DHA

Rasim Duman
 // İhsan-ı Arif
Ameller niyetlere göredir......
25 Temmuz 2016 Pazartesi 23:48
Yok artık-3
 // Rasim DUMAN
Bu yapılan işin, "millî şefler" döneminde yapılanlar ile ne farkı kaldı şimdi? Onlar da geceleri kapı-pencere dinleyip, "acaba içeride Kur'an okunuyor mu?" diye hâfiyelik yaparlarmış. Şimdi biz onları nefretle anar iken, onların yaptıklarının bir benzerini bizzat bizim yapmamız ne akla, ne vicdâna sığar. Hatta, artniyet bile ararım, "acaba darbe soruşturmaları sulandırılmak, lekelenmek mi isteniyor" diye düşünürüm. Lütfen "basîret" ile hareket edelim arkadaşlar....
25 Temmuz 2016 Pazartesi 23:10
Yok artık-2
 // Rasim DUMAN
Birkaç ay önce, kahraman Cumhurbaşkanımız, bir kategori yaptı : "F.GÜLEN Cemaati dediğimiz insanlar üç kısımdır : Alt tabaka İBÂDET, orta tabaka TİCARET, üst tabaka İHANET". Hakikaten son derece haklı ve isâbetli bir târiftir bu. "Alt tabaka"dan oldukları anlaşılan bu hanım kızlarımızın yaptığı şey, sadece telefonla Ayet-i Kerîme göndermekten ibâret ise, bunlar için bir adlî takibat yapılmasını hiç doğru bulmam. Bu iş mâ'şerî vicdanı yaralar, haklı olduğumuz davaya da zarar verir....
25 Temmuz 2016 Pazartesi 23:03
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler