YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Darbe gecesi Ankara'da faciadan dönülmüş!
Darbecilerin kullandığı jetlerin bombaladığı noktalar arasında Başkentgaz'ın doğalgaz istasyonun da bulunduğu ortaya çıktı.
Darbe gecesi Ankara'da faciadan dönülmüş!
19 Temmuz 2016 / 11:33 Güncelleme: 19 Temmuz 2016 / 15:22

15 Temmuz akşamı gerçekleştirilen darbe girişiminde F-16'lardan bir bombanın da Yenimahalle Hipodrom Caddesi üzerindeki Başkentgaz istasyonuna atıldığı ortaya çıktı.

Alınan bilgiye göre, Ankara Emniyet Müdürlüğü binasının yakınlarında bulunan istasyona atılan bomba, doğalgaz istasyonu içerisindeki boruların sadece 2 metre uzağına düştü. Bombanın düştüğü yerde 5 metre çapında, 3 metre derinliğinde çukur oluştu.

İstasyon yakınında bulunan Bektaşlar Turizm'e ait otoparktaki 38 araçtan bazıları kullanılamaz hale gelirken, bazılarında ise hasar oluştu.

Bombanın atıldığı ana ait görüntüler, güvenlik kameralarına yansıdı.

"HEDEF DOĞALGAZ DAĞITIM ALANIYDI"

Minibüs ve Halk Otobüsleri Esnaf Odası Başkanı Kurtuluş Kara, 15 Temmuz saat 22.00'de bulundukları noktadan çıkartılan servis araçları ve halk otobüsleriyle Atatürk Havalimanı, Cumhurbaşkanı Sarayı ve Genelkurmay Başkanlığına vatandaşları taşımaya başladıklarını belirtti.
"Bombalama otobüslerin sevkiyatı sırasında yapılmış olsa facia yaşanırdı." diyen Kara, bombanın 01.10 civarında atıldığını ifade etti.

 

allah sakladı.
 // hursit dilaver
bu konuda daha önce yayınlanmamak ve yetkililerimize bilgi vermek babında yorum yazmıştım.allah ankarayı korudu. eger likit tanker ya da depo olaydı, havadaki üçağı bile içine alırdı.o kadar diyeyim....
19 Temmuz 2016 Salı 15:40
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler