YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Danıştay'da bitmeyen çelişki
Danıştay'ın verdiği kararlarda öyle çelişikiler var ki! İnsan bu kararalrı gördükten sonra acaba Danıştay kendi verdiği karraları mı hatırlamıyor yorumunlarına neden oluyor...
Danıştay'da bitmeyen çelişki
01 Aralık 2009 / 11:37 Güncelleme: 01 Aralık 2009 / 11:39

Yıl, Temmuz 2006... "Danıştay saldırısından zarar gördük" diyen Danıştay Başkanlığı, cinayet davasına müdahil oldu.

Yıl, Mayıs 2009... Danıştay cinaytei davası Ergenekon'la davası ile birleşti. Danıştay davaya müdahil olmaktan vazgeçti.

Yıl 2005... Erdoğan Teziç, YÖK Başkanı'dır... "Katsayı düzenlemesinin iptalini" isteyen öğrenciye, Danıştay'ın cevabı: "Bu YÖK'ün işi"

Yıl, Kasım 2009... "Darbeci Baro" olarak ünlenen İstanbul Barosu'nun müracaatı üzerine Danıştay karar verdi: "Katsayı eşitiliğinde yürütmenin durdurulmasına!"

İstanbul Barosu'nun katsayı davasını kabul eden Danıştay'ın son kararı ise Danıştay'ın verdiği çelişikili kararlara bir yenisini daha ekledi. Danıştay, Diyarbakır Barosu'nun RTÜK yönetmenliği için açtığı davayı 'İşiniz değil' diye reddetti...

KATSAYIDA EHLİYET VAR

İstanbul Barosu, Danıştay'a yaptığı başvuruda, baroların 'hukukun üstünlüğü ilkesi'ni gözetmekle yükümlü olduğunu hatırlatarak davaya ehliyetinin bulunduğunu belirtti. Danıştay 8. dairesi de katsayıyla ilgili düzenlemeyi durdurdu.

ANADİLDE EHLİYET YOK

Diyarbakır Barosu 204'te farklı dilde yayın düzenleyen yönetmeliğin iptalini istedi. İdari Davalar Kurulu'ndan şu karar çıktı: Davanın avukatlıkla ilgisi yok. Hukuk üstünlüğü de gerekçe gösterilemez.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler