YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Danıştay'a özür göndermesi
Adalet Bakanı Sadullah Ergin, bakanlık girişinde gazetecilere açıklamalarda bulundu. Tespitlerden kimsenin rahatsız olmaması gerektiğini söyleyen Ergin"Bir özür bekleyen varsa o da vatandaşlarımız" dedi.
Danıştay'a özür göndermesi
11 Ocak 2011 / 10:51 Güncelleme: 11 Ocak 2011 / 10:57

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, ''Bir özür borcu varsa adalet bekleyen, yıllardır dosyalarında karar bulamayan vatandaşlarımızdan topyekun bir özür borcumuz var. Yüksek yargının, siyaset kurumunun hep birlikte...'' dedi.

Ergin, Adalet Bakanlığına gelişinde, gazetecilerin ''Danıştay Başkanı Mustafa Birden'in kendisinden özür beklediği'' yönündeki açıklamalarına ilişkin sorularını yanıtladı.

Bakanlığın yaptığı tespitlerden kimsenin rahatsız olmaması gerektiğini ifade eden Ergin, ''Bizim söylediklerimizde bir yanlış varsa, Danıştay 4 tane yürütmeyi durdurmayı vermemişse iptal kararları vermemişse Anayasa Mahkemesinin mevzuata uygunluk kararlarından sonra bile bu yürütmeyi durdurmaları vermişse bunları tekrar kendisinin değerlendirmesi lazım'' dedi.

Ergin, söylediklerinde bir yanlış varsa, bunların ortaya konulabileceğini belirterek, ancak kendilerinin olan hadiseleri alt alta koyup anlattığını, bunun dışında yaptıkları bir şey olmadığını söyledi. Ergin, ''Bir özür borcu varsa adalet bekleyen, yıllardır dosyalarında karar bulamayan vatandaşlarımızdan topyekun bir özür borcumuz var. Yüksek yargının, siyaset kurumunun hep birlikte...'' diye konuştu.
AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler