YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dalan'ın eşi döndü, kendisi 5 aydır dönemedi!
Dalan, Ergenekon'dan gözaltına alınacağını öğrenince ABD'ye kaçtığı iddia edilmişti
Dalan'ın eşi döndü, kendisi 5 aydır dönemedi!
21 Haziran 2009 / 11:18 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınacağını öğrenince ABD'ye gittiği iddia edilen Bedrettin Dalan hala geri gelmedi.


Ergenekon soruşturması 10'uncu dalga operasyonunda bürosu basılan Dalan, eşinin tedavisi için gittiği ABD'den eşi döndüğü halde geri gelmedi.


Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınacağını öğrenince yurt dışına kaçtığı öne sürülen Bedrettin Dalan'ın, ABD'de tedavi gören eşi Ayseli Dalan 4 ay önce Türkiye'ye döndü. 10'uncu dalga operasyonunun gerçekleştiği gün Amerika'dan bir televizyon kanalına bağlanan Dalan, eşinin tedavisi için orada olduğunu belirterek, "Ocak ayı sonunda döneceğim" açıklaması yapmıştı. Ancak aradan 5.5 ay geçmesine karşın Dalan henüz dönmedi.


OĞULA GÖZALTI


Ergenekon soruşturması kapsamında geçen 7 Ocak'ta gerçekleştirilen operasyonda, Bedrettin Dalan'ın oğlu Barış Dalan, şoförü Coşkun Umur ve 22 yıldır özel kalem müdürü olarak görev yapan İlhami Ümit Handan gözaltına alınmış, Mütevelli Heyeti Başkanı olduğu Yeditepe Ünivesitesi'ndeki odasında arama yapılmıştı. Barış Dalan, Umur ve Handan Ergenekon soruşturmasını yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz tarafından ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakılmıştı.


TÜRKİYE'YE DÖNDÜ


İSTEK Vakfı ve Yeditepe Üniversitesi'ndeki odasında arama yapıldığında bulunduğu ABD'den açıklama yapan Dalan, hemen Türkiye'ye döneceğini belirterek, "Polisler küçük oğlumu ve bir arkadaşını gözaltına almış. Bu ay sonunda dönmeyi düşünüyordum" demişti. Oysa Dalan'ın tedavi gören eşi Ayseli Dalan'ın 4 ay önce Türkiye'ye döndüğü ve tedavisine Yeditepe Üniversitesi Hastanesi'nde devam ettiği anlaşıldı.


Sabah

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler