YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Daha çırak bile değilsin'
Başbakan Erdoğan, CHP liderine yüklendi. Siyaset başka bir şey diyen Erdoğan, 'Öğreneceksin ama bir çırak ol, kalfa ol, ondan sonra ustalığa soyun.' dedi.
'Daha çırak bile değilsin'
24 Nisan 2011 / 22:19 Güncelleme: 25 Nisan 2011 / 00:22

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, siyasetin başka bir şey olduğunu belirterek, ''Öğreneceksin ama bir çırak ol, kalfa ol, ondan  sonra ustalığa soyun. Biraz zaman alacak. Eğer kalırsa genel başkanlıkta, öğrenme şansı olur. Onun için Sayın Kılıçdaroğlu için 12 Haziran çok önemli. Sandıktan gümbür gümbür AK parti çıktığında mesele bitmiştir'' dedi.

Erdoğan, Sancaktepe'de düzenlediği mitingde yaptığı konuşmada, artık çıraklık dönemini geride bıraktıklarını, kalfalık döneminin de sonuna geldiklerini, 12 Haziran ile ustalık dönemine başlayacaklarını söyledi.

Türkiye'nin muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmaya hazır olduğunu belirten Erdoğan, Türkiye'nin adalette, eğitimde, emniyette büyük atılımlar gerçekleştirdiğini ifade etti.

''Biz hizmete mi oy vereceğiz yoksa futbol takımı tutar gibi parti mi tutacağız  Eğer hizmete oy vereceksek biz bu millete efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik. Hiç bir zaman halkımıza efendilik taslamadık, 'milletimizin hizmetkarıyız' dedik ve hizmetkarı olmaya devam edeceğiz'' diyen Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Şimdi çıkmış Kılıçdaroğlu diyor ki, (AK Parti ne verirse ben 5 katını vereceğim). Ya bu siyaset iflas etti, böyle politika var mı  Bunlar geçti. Sayın Kılıçdaroğlu, senden çırak da olmaz. Çünkü bu ülkede SSK'ya genel müdür oldun, batırdın. Öyle bir batırışla batırdın ki, benim halkım SSK hastanelerinde kuyrukta ilaç için bekliyor muydu  İlaçlarınızın tamamını alabiliyor muydunuz  Sayın Kılıçdaroğlu, neyi bahane edeceksin genel müdürdün. Niye çözemedin sorunu  Çünkü senden çırak olmaz. Bu iş ayrı bir iş. Bu aynen neye benziyor biliyor musunuz, (Ben yeni CHP'yim, beni eski CHP ile karıştırmayın) diyor. Bu aslını da inkar ediyor ama işine geldiği zaman (Biz Atatürk CHP'siyiz), işine geldiği zaman (İnönü CHP'siyiz), işine geldiği zaman (Baykal CHP'siyiz), işine geldiği zaman (Yeni CHP'yim) diyor. Sayın Kılıçdaroğlu, sen herşeyden önce bir kaset genel başkanısın. Eğer bir skandal kaset çıkmamış olsaydı, bugün Kılıçdaroğlu diye birisi olacak mıydı  Sayın Baykal'ı ziyarete gidiyor, oradan çıkınca (ben aday falan değilim) diyor. Fotoğraflar çektiriyor, ertesi gün bir de bakıyoruz ki Kılıçdaroğlu (ben adayım) diyor. Ama şimdi Sayın Baykal ile yan yana, bazen farklı versiyonlar da olabiliyor.''

Her yıl 900 bin öğrenciye burs ve kredi verdiklerini belirten Erdoğan, sadece lisans öğrencilerine ortalama 300 liraü yardımda bulunduklarını anlattı.


-''SİYASET BAŞKA BİR ŞEY''-


Erdoğan, ''Siyaset başka bir şey, öğreneceksin ama bir çırak ol, kalfa ol, ondan  sonra ustalığa soyun. Biraz zaman alacak. Eğer kalırsa genel başkanlıkta, öğrenme şansı olur. Onun için Sayın Kılıçdaroğlu için 12 Haziran çok önemli. Sandıktan gümbür gümbür AK Parti çıktığında mesele bitmiştir'' dedi.

162 bin derslik yaptıklarını, üniversitesi olmayan ilin kalmadığını anlatan Erdoğan, ''Bir taraftan akademisyenlerimizi yetiştiriyoruz. Bir taraftan tıp fakültelerimiz, devlet hastanelerimiz... Şimdi devlet hastanelerimizdeki uzman hekimlerimizi üniversitelerimizde akademisyen haline getiriyoruz'' diye konuştu.

AK Parti iktidarında ayrımcılığın olmadığını, bütünlüğün ve birliğin olduğunu dile getiren Erdoğan, ''Aile sigortası diyen beyfendiye bir cevap daha veriyoruz, her doğan 18 yaşına kadar genel sağlık sigortasıyla doğar. Başladı mı bu  Başladı. Hastanelerde cenazelerimiz bile rehine kalıyor muydu  Bu günleri yaşadık, ölümüzü bile alamıyorduk. Bugünleri bize yaşattı bizden önceki iktidarlar. CHP, DSP, ANAP döneminde bunu gördük mü  İstanbul'un dili olsa da konuşsa'' dedi.

Başbakan Erdoğan, ''Biz böyle bir CHP'den İstanbul'u aldık. İstanbul'da bidonculuk sektörü oluşmuştu, banyolarımızda küvetlerimizi doldururduk, sular akmaz. O zamanın CHP'li belediyesi, bir tane gemiyi Yalova'dan getirip İstanbul Kuruçeşme'ye yanaştırıyor, (İstanbul'un suyunu hallettim) diyordu. O suyla Kuruçeşme'nin su ihtiyacını karşılayamazsın. Geldik, 180 kilometreden İstanbul'a su getirdik. İstanbul'un su sorununu çözdük. Bitmedi Sakarya'yı buraya taşıdık'' diye konuştu.


-3. KÖPRÜDE RAYLI SİSTEM-


3. Köprü'nün hizmete girmesinin ardından ağır vasıtaların bu köprüyü tercih edeceklerini belirten Erdoğan, ''3. Köprü'ye bir de raylı sistem koyacağız, üzerinde çalışıyoruz. Çünkü bize büyük düşünmek yakışır'' dedi.

Seçimlere 50 günün kaldığını, milletvekillerinin yanı sıra tüm adayların, il ve ilçe başkanlarının hep birlikte zafere koşacağını dile getiren Erdoğan, ''AK Parti'de ben yok, biz var. Biz sizle birlikte yürüyoruz, bizim farkımız bu. Ustalık dönemine, oy pusulasının bir numarasında giriyoruz. Hiç sağa-sola bakmadan, oy pusulasının AK Partimizin amblemini ampulünü göreceksiniz'' şeklinde konuştu.

İktidara geldiklerinde Sabiha Gökçen Havaalanı'nın kapalı olduğunu, 750 milyon dolar harcanan havaalanının atıl vaziyette bekletildiğini belirten Erdoğan, göreve geldikten sonra bu havaalanının çalışmaya başladığını, yeni yatırımların yapıldığını ve ikinci pisti hazırladıklarını, 500 milyon avroluk terminal binalarını inşa ettiklerini söyledi.

İstanbul'a 3. havaalanı yapmaya hazırlandıklarını, kuracakları yeni şehirde dev havaalanını kuracaklarını anlatan Erdoğan, hızlı tren çalışmalarının da sürdüğünü belirtti.

Erzurum'da Universiad Oyunları'nın yapıldığını hatırlatan Erdoğan, kış oyunlarıyla ilgili modern bir Erzurum'un meydana getirildiğini, 600 milyon liralık yatırım gerçekleştirdiklerini, Erzurum'u dünya uluslararası bilgi ve düşüncenin yarıştırıldığı bir merkez haline getireceklerini ifade etti.

Toplu konutta 480 bin konut inşa ettiklerini, 360 bin konutu teslim ettiklerini belirten Erdoğan, kira öder gibi vatandaşların taksit ödediğini, yeni dönemde farklı bir uygulama yapacaklarını, iş imkanı olmayanlara peşinatsız ve ayda 100 lira taksitle 20 yılı aşkın vadede konut inşa edeceklerini söyledi. Erdoğan, 2B sorununu da AK Parti'nin ustalık döneminde kaldırmayı hedeflediklerini kaydetti.

Erdoğan, mitingin ardından Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu ile birlikte Sağlık Bakanlığına ait Diş Tedavi ve Protez Merkezi'nin açılışını yaptı. AA

Seçim sistemi 2
 // Tayyip
Bölge barajını geçen her parti o bölgeden vekil çıkartabilmelidir. Ülke çapında belirli bir oran şartı konulmamalıdır. Bağımsız adaylar için ise bu kadar yüksek oy istenmesi yanlıştır. 5.000 kişinin oy verdiği bir insan bile iline göre seçilebilmelidir. Çünkü, bu iyi bir oy sayısıdır aslında. Bu arada milletvekili sayısı da artırılmalı. Kırsalda düşürülen vekil sayısı yükseltilmelidir....
25 Nisan 2011 11:10
Seçim sistemi
 // Tayyip
Artık daha demokratik bir sistem şart. Sahabe dönemindeki gibi herkesin bildiği ve referanslı dürüst insanlar meclise taşınmalıdır. Bunun için önce 25 parti için ön eleme sistemi uygulanarak 2.seçime 5 parti katılabilmelidir. 1.seçimde %7 gibi bölgesel baraj uygulanmalıdır. 2.seçimde de listelerde sadece adayların ismi yazılmalı insanlar adayları seçmelidir, partiyi değil! Bölgesel barajı geçenler, diğer illerde oyu olmasa bile meclise vekil gönderebilmelidir. Ya...
25 Nisan 2011 11:08
Ne yapıyor?
 // TAYYİP
Temayül yoklaması diye birşey icat edildi ama bu başbakana uygulanmıyor herhalde. Kendi istediğini listeye alan başbakan milletin isteklerine kulaktıkıyor, her zamanki gibi. Bu ustalık mı yani? Ha diyeceksiniz ki hangi parti böyle değil? Hepsi de aynı maalesef. Seçim sistemi adayların seçimine dönük olmalı. Millet partiye eğil adaylara oy vermelidir. Tanımadığı başka yerden gelenlere değil. Kaldı ki millet de bunu istiyor. Baraj kalkmalıdır. Ön eleme sistemi ile 2...
25 Nisan 2011 11:04
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler