YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Daha anasından doğmadı'
AK Parti Grup Başkanvekili Bozdağ, Türkiye siyasetini dönüştürmeye çalışan karanlık odaklara sert çıktı. Bozdağ, 'Bizim ayarımızı millet verdi. O ayarı bozacak güç daha anasından doğmadı.' dedi.
'Daha anasından doğmadı'
05 Mart 2011 / 17:55 Güncelleme: 05 Mart 2011 / 18:01

AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ, ''Her ne kadar birileri Ankara'da karanlık mahfillerde Türkiye'nin demokrasisine, Türkiye'deki hukuka, siyasete, yönetime ayar vermek için uğraşsalar da boşa uğraşıyorlar. Çünkü bizim ayarımızı millet verdi'' dedi.

13 Martta belediye meclis üyeliği seçimlerinin yapılacağı Geyve ilçesine bağlı Alifuatpaşa beldesine gelen Bozdağ, burada vatandaşlara hitap etti.

Türkiye'de pek çok parti bulunduğunu, Türkiye'de halkın oy verip de iktidar yapmadığı parti olmadığını ifade eden Bozdağ, ''Her partiye oy verdiniz, iktidar ettiniz. İyi ki oy verdiniz, iyi ki iktidar ettiniz. Neden? Çünkü herkesi görme imkanı buldunuz. Kim seçimden önce ne dedi, iktidar ettiniz, seçimden sonra ne yaptı? 1980'den sonrasına baktığınızda rahmetli Özal'ı siz iktidar yaptınız. İyi ki yaptınız, Türkiye pek çok değişikliği Özal ile beraber tanıdı. O zaman ona karşı duranları da tanıdınız. Daha sonra o karşı duranları da iktidar yaptınız'' diye konuştu.

5 Nisan 1994'te Türkiye'nin ekonomik kriz yaşadığını hatırlatan Bozdağ, o dönemde zenginlerin fakir, iş sahiplerinin işsiz kaldığını ve ekonominin battığını söyledi.

Türkiye'nin yıllardır yaptığı kazanımları 5 Nisan günü kaybettiğini anlatan Bozdağ, şunları dile getirdi:

''Sayın Demirel seçimden önce diyordu ki, 'bizi iktidar edin, bakın size iki tane anahtar vereceğim. Biri evin, biri arabanın anahtarı' diyordu. Millet de inandı oy verdi ve iktidar etti ama netice 5 Nisan 1994. Ne oldu? Bırakın ev sahibi olmayanın ev sahibi olmasını, arabası olmayanın araba sahibi olmasını, evi olan evinden, arabası olan arabasından oldu. Faili meçhuller aldı, gitti. Türkiye'de Uğur Mumcular o dönemde öldürüldü. Muammer Aksoylar, Bahriye Üçoklar, Davut Dursunlar o dönemde oldu. Sivas'ta Madımak olayları o dönemde oldu. Şimdi konuşuyor CHP'liler. Madımak olayı olup, orada aydınlar cayır cayır yanarken, İnönü'nün özel kalem müdürü Sivas Valisi'ydi ama hiçbirilerinin failleri doğru dürüst ortaya çıkmadı. Şimdi bakın, faili meçhullerin üzerine giden, kuyuları açtıran bir başka irade var.''

Türkiye'nin 1999 yılında da yeni bir seçim süreci yaşadığını hatırlatan Bozdağ, ''O zaman da başka şey vardı. Asarlar, asamazlar, erkekler ürkekler... Hatırlar mısınız? Meydanlar doldu taştı, vaatler öyle oldu. Oy verdik ,iyi ki verdik onları da gördük çünkü. Bu sefer de DSP, rahmetli Ecevit, Anavatan ve MHP koalisyon iktidarı kurdular. Ne yaptılar? Ülkeye hizmet etme imkanı buldular. Bir kez daha söylüyorum MHP'ye de, Anavatan Partisi'ne de, şimdi DP oldu, millete vaat edip de yaptığınız bir icraatı bana gösteremezler'' dedi.


-''EMANETİ ANKARA'DA BIRAKIP KAÇTILAR'-


Koalisyon üyesi partilerin söylediklerinin tersini yaptıklarını öne süren Bozdağ, şöyle devam etti:

''Asacağız dediler, ada tahsis ettiler. Başörtüsü dediler, Meclisin kapısında esas duruşa geçtiler. Millete ne vaat ettilerse Ankara'ya gelince hep tersini yaptılar. Sizden aldıkları emaneti, yetkiyi Ankara'da başkalarıyla paylaştılar ve sonuçta bambaşka bir tepki ortaya çıktı. Sonuç? 21 Şubat 2001 ekonomik krizi.''

IMF'nin ekonomik krizin ardından para vermek için dayattığını ifade eden Bozdağ, ''Ama 'sana güvenmiyorum' dedi. Siz bu parayı harcayamazsınız, bakanı da ben göndereceğim ama bu bakana başbakan muamelesi yapacaksınız. Şimdi afra tafra yapıyorlar ya, nara atanlar var. Onlara sorun, Sayın Kemal Derviş geldiğinde esas duruşlarını bozdular mı? Ne dedilerse, emretti, şak diye yaptı. O zaman Türkiye'nin onuru, itibarı, haysiyeti şerefi yok muydu? Onurlu dış politika, onurlu iç politika yok muydu? Tatile mi çıktı bunlar? Ama bakın herkes esas duruşa geçti. IMF emretti, onlar yaptı. Sonuç? Türkiye battı. Bırakıp kaçtılar. Seçime daha 1,5 seneden fazla zaman varken, emaneti Ankara'da bırakıp kaçtılar'' ifadesini kullandı.

AK Parti'nin halkın sayesinde iktidar olduğunu kaydeden Bozdağ, emaneti devralarak Türkiye'nin geçmişteki durumuna göre bambaşka bir konuma yükseldiğini anlattı.

2008'de finans krizinin dünyayı kasıp kavurduğunu anımsatan Bozdağ, sözlerini şöyle tamamladı:

''Herkes IMF'nin kapısına koştu. Şimdi bakın birileri IMF'ye Türkiye'nin ümüğünü sıktırdı ama Tayyip Erdoğan, sizin duasını esirgemediğiniz büyük insan dedi ki, 'ben milletimin ümüğünü sıktırmam, IMF masada dediklerimizi kabul ederse, onlarla anlaşırım. Dediklerimiz kabul etmezlerse buyursunlar' dedi ve IMF'ye yol gösterdi ve Türkiye'den IMF gitti. IMF'siz bir Türkiye'ye geçtik, Türkiye'nin dört bir yanı değişiyor.

Onun için diyorum ki, burada bir seçim oluyor, bütün partileri gördünüz. Elinizi vicdanınıza koyarak değerlendirmenizi yaptığınızda eminim ki doğruları yapacaksınız. Bu milletin vicdan terazilerinin ayarını hiçbir güç, hiçbir kudret bozamamıştır. Sağlamdır, biz bu ayara güvendik. O ayar sayesinde buradayız.

Her ne kadar birileri Ankara'da karanlık mahfillerde Türkiye'nin demokrasisine, Türkiye'deki hukuka, siyasete, yönetime ayar vermek için uğraşsalar da boşa uğraşıyorlar. Çünkü bizim ayarımızı millet verdi. O ayarı bozacak güç daha anasından doğmadı.'' AA

 

sizin ayarınızı yine millet bozacak
 // sinan kutbay
sizin ayarınızı yine millet bozacak sonunuz mubarek olsun...
05 Mart 2011 19:07
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler