YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dağlıca’nın komutanı yılbaşında eğlenir mi?
Dağlıca’nın komutanı yılbaşında eğlenir mi?
Dağlıca’nın komutanı yılbaşında eğlenir mi?
25 Nisan 2008 / 18:57 Güncelleme: 26 Nisan 2008 / 00:00


Türkiye’yi yasa boğan Dağlıca baskının ardından Kanal a’ya ulaşan görüntüler çok tartışılacak. Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı Dağlıca'da, 3. Motorize Tabur Komutanlığı'na 21 Ekim 2007 gecesi yapılan baskında 12 asker şehit olmuş 16 asker yaralanmış, 8 asker ise rehin alınmıştı.


 


Bu olayın üzerinden iki ay geçtikten sonra Dağlıca Tabur Komutanı Yarbay Onur Dirik tarafından yılbaşında askeri birlikte eğlence düzenlendi. Gecede Dirik’in neşeli tavırları dikkat çekti.


 


Türkiye’yi yasa boğan ve ardından büyük bir operasyon düzenlenen saldırıdan sonra Kanal a’ya ulaşan görüntülerde, Yarbay Dirik genç subaylardan oynamalarını ve eğlenceye katılmalarını istiyor. Bu görüntüler yılbaşı eğlencesine katılan bazı askerleri rahatsız etti.


 


Öte yandan, Yarbay Onur Dirik, dün Hakkari Asliye Ceza Mahkemesi'ne talimatla ifade verdiği öğrenildi. Tanık sıfatıyla ifade veren Dirik’in, Dağlıca baskınından bir süre önce taburdaki el bombalarını erlerden toplattığını kabul ettiği ileri sürüldü. El bombaları toplatıldığı için askerler gereken savunmayı yapamamıştı.


 


DAĞLICA'DA YILBAŞI GÖRÜNTÜLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler