YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dağlıca'da hain saldırı: 16 askerimiz şehit!
Dağlıca'daki hain saldırı sonrası şehit sayısında henüz resmi bir açıklama yapılmazken, Yeni Şafak saldırıda 16 askerin şehit olduğunu yazdı.
Dağlıca'da hain saldırı: 16 askerimiz şehit!
07 Eylül 2015 / 03:10 Güncelleme: 07 Eylül 2015 / 17:06

Türkiye dün Hakkari'den gelen bir saldırı haberi ile yasa boğuldu. Yeni Şafak'ın iddiasına göre Yüksekova'da Dağlıca bölgesinde düzenlenen mayınlı saldırıda 16 asker şehit oldu.

UZAKTAN KUMANDALI

Kalleş saldırı dün akşam saat 19:30 civarında gerçekleşti. Dağlıca Tabur Komutanlığı'dan operasyona gitmek üzere ayrılan askerlerin bulunduğu iki zırhlı araç, Yeşiltaş Köyü yakınlarında PKK'lı teröristlerin bombalı saldırısına uğradı. Teröristler, daha önce yola döşedikleri patlayıcıyı askeri araçların geçişi sırasında uzaktan kumanda ile patlattı.

1-20150907092125.jpg

16 ASKER ŞEHİT OLDU

Teröristler ardından da konvoya ağır silahlarla kurşun yağdırdı Saldırıda araçlarda bulunan 16 asker şehit oldu, çok sayıda asker de yaralandı. Yaralı askerler, hastanelerde tedavi altına alındı. Saldırının ardından bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Özel birliklerin de katıldığı operasyonda teröristlerle sıcak temas kuruldu ve yağışlı hava koşullarına rağmen çatışmalar sabaha kadar devam etti. Teröristlerin mevzileri de havadan vuruldu. F4 ve F16'ların 12 hedefi yerle bir etti. Çok sayıda teröristin etkisiz hale getirildiği öğrenildi. Gazetemizin baskıya girdiği saat 02:00 itibariyle saldırı ve şehit sayısına ilişkin resmi bir açıklama yapılmamıştı.

İLK SALDIRI DEĞİL

Dağlıca bölgesinde bulunan 3'üncü Motorize Piyade Taburu'na 21 Ekim 2007 tarihinde PKK'lı teröristler tarafından yapılan saldırıda 12 asker şehit olmuş, 17 asker yaralanmıştı. Teröristler kaçırdıkları 8 askeri de bir süre ellerinde tutmuşlardı. Çatışmada 32 terörist de ölü olarak ele geçirildi.

l2-001.jpg

Helikopterler kalkamadı

Hain saldırıda PKK'lıların mayınları 100 metre aralıklarla döşediği öğrenildi. Katillerin ardından da konvoydaki askerlere bir çok noktadan kurşun yağdırdıkları belirtildi. Saldırada yaralanan askerlerden 6'sı zırhlı araçlarla Yüksekova Devlet Hastanesine getirilerek tedavi altına alındı. Şiddetli yağmur nedeniyle helikopter kalkamadığı için yaralıların burada tedavi edildiği belirtildi. Yüksekova'oaki yaralı askerlerin durumun iyi olduğu dile getirildi.
 
Şehit ve yaralı haberlerinin gelmesi ile birlikte Hakkari'de de yoğun güvenlik önlemleri alındı. Her ihtimale karşı hastane önünde yoğun güvenlik önlemleri alınarak çok sayıda ambulans ise hazırda bekletildi. 

Öte yandan saldırısının gerçekleştiği bölgede, önceki gün 2 el yapımı patlayıcı (EYP) düzeneğinin imha edildiği, saldırıda kullanılan mayının ise yola yeni döşendiği tespit edildi.

 

 // fatih
Rabbim şehitlerimize rahmetiyle muamele etsin, mekanları cennet olsun. Bize de onların intikamlarını kat kat almayı nasip etsin. İt soylarını memleketimizden uzak tutsun, rabbim onların kurdukları tuzakları, yaptıkları hainlikleri başlarında patlatıp kahreylesin. Amin, amin, amin...
07 Eylül 2015 Pazartesi 16:19
ALLAH RAHMET ETSİN
 // metin2735
ALLAHIM MEKANLARINI CENNET ETSİN.YAKINLARINA SABIR İHSAN ETSİN.ALLAHIM DİRLİĞİMİZİ BİRLİĞİMİZİ BOZMASIN İMANSSIZLARA MEYDAN VERMESİN.BİR MEHMET GİDER BİN MEHMET GELİR UNUTMASIN BUNU İMANSIZLAR....
07 Eylül 2015 Pazartesi 10:12
 // Kaan
Şüpheli tutuklaniyor, dağda hain yakalanıyor hayda hadi gidelim atıyor içeri sıkan a kafasına ne besliyon...
07 Eylül 2015 10:10
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler