YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dağlıca halkından HDP'ye tokat
Dağlıca halkından HDP'ye tokat
04 Kasım 2015 07:32
1 Kasım seçimlerinde Dağlıca halkı PKK'ya sert bir tepki gösterdi. 481 geçerli oyunun 200'ü HDP'ye, 185'i AK Parti'ye, 96'sı ise diğer partilere gitti.

İkiyaka Dağları'nın temizlenmesi Dağlıca halkının da yüzünü güldürdü.

PKK'nın gençlik kolu YDG-H'nin baskıları ile minareler ezansız kalmıştı. İkiyaka Dağları'nı temizleyen ve Dağlıca halkının da güvenliğini sağlayan Mehmetçik, 2 Kasım'da ilk iş olarak caminin hoparlörünü değiştirdi.

Zor şartlarda "bayrak inmez" diyerek gece-gündüz amansız bir mücadele veren Türk askeri, bu defa "ezan susmaz" diyerek Dağlıca Camii'ndeki hoparlörü yeniledi. Dağlıca halkı ise bölgede asayişin sağlanması ve ezanın da yeniden okunmasıyla birlikte korkmadan camiye gitmeye başladı. 

HDP'YE SANDIKTA DAĞLICA CEVABI

1 Kasım seçimlerde Dağlıca halkı PKK'ya sert bir tepki gösterdi. Partinin yaşadığı hezimet ise örgüt ve HDP'ye yakın basın yşayın araçlarıyla çarpıtıldı.

PKK'ya yakın bazı basın-yayın organları, bölge halkıyla birlikte askerin de HDP'ye oy verdiğini iddia ederken, Dağlıca'daki sandıktan çıkan sonuçlar, Kürt seçmenin HDP'ye verdiği "sandık yanıtını" gösterdi.

Bölgeden alınan bilgilere göre, Dağlıca'da seçim için 3 sandık kuruldu. 481 geçerli oyunun 200'ü HDP'ye, 185'i AK Parti'ye, 96'sı ise diğer partilere gitti. 

 

SABAH

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler