YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dağlıca gazisi o geceyi anlattı
PKK'nın Yeşiltaş Karakolu'na düzenlediği baskında yaralanan ve tedavisi tamamlanan er Ömür Arslan, o anları anlattı...
Dağlıca gazisi o geceyi anlattı
23 Haziran 2012 / 15:44 Güncelleme: 23 Haziran 2012 / 15:39

Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Yeşiltaş Karakolu'na terör örgütü PKK tarafından yapılan hail saldırıdan hafif yaralı olarak kurtulan askerlerden Piyade Er Ömür Arslan, Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA)'ndeki tedavisinin ardından memleketi Trabzon'a geldi. Memleketine gelir gelmez ilk olarak aynı çatışmada şehit olan arkadaşı Ali Yasin Erosmanoğlu'nun mezarını ve ailesini ziyaret eden Arslan, daha sonra evlerine giderek ailesi ve yakınlarıyla kucaklaştı. Arslan, İnönü Mahallesi 1 Nolu Düzen Sokak'taki evlerinde ziyaretçilerinin geçmiş olsun dileklerini kabul ederken, bina ve sokak Türk bayrakları ile donatıldı.

OĞLUNUN YANINA YARDIMLA GİDEBİLMİŞ

Hain saldırıda kahramanca mücadele eden Piyade Er Ömür Arslan'ın ailesine kavuşması bir dramı da ortayı çıkarttı. Kalorifercilik yapan ve 600 lira maaşla ailesini geçindirmeye çalışan baba Ali Arslan'ın, Ankara'da tedavi gören oğlunun yanına site yöneticilerinin yardımı ile gidebildiği öğrenildi. Oğluna kavuştuğu için çok mutlu olduğunu belirten baba Arslan, "Savaştı, şükürler olsun yüzü ak gelebildi. Keşke şehit olan ailelerimizin çocukları da iyi olsaydı da onların da yüzü güleydi. Yaralı askerlerimize acil şifalar, şehitlerimize rahmet diliyorum." dedi.

Oğlunun yaralandığı haberini aldıktan sonra yanına gitmek istediğini anlatan Arslan, o süreçte yaşadığı sıkıntıyı ise şöyle anlattı: "İhtiyacım olduğu için bir bankaya daha önce kredi başvurusunda bulunmuştu. Olayın ardından tekrar bankaya gittim ve durumum anlattım. Öğleden sonra kredi sonucunun belli olabileceği söylendi. Fakat öğleden sonra gittiğinde de yine bir sonuç alamadım. 50-100 milyar borcu olanlar para alıyor ama ben alamıyorum. Bana kötü günümde yardımcı olmayanlar iyi günümde mi olacaklar." Baba Arslan, bu gelişmenin ardından ise çalıştığı sitenin yöneticileri ile kendisi gibi kalorifercilik yapan kardeşinin yöneticinin yaptığı yardımlarla oğlunun yanına gidebildiğini ifade etti. Orada da kendisine komutanların yardımcı olduğunu anlatan Arslan, oğlunun sağlık durumunun iyi olduğunu, ancak psikolojisinin bozuk olduğunu dile getirdi.

"KAHRAMANCA MÜCADELE ETTİK"

Kameralara konuşmak istemeyen Piyade Er Ömür Arslan da hain saldırı sırasında kendisinin istirahatta olduğunu söyledi. Çatışmanın başlamasıyla mermi ve patlama sesleriyle uyandığını anlatan Arslan, silahı alıp hemen mevzilere koştuklarını kaydetti. Çatışmanın 5 saate yakın sürdüğünü hatırladığını ifade eden Arslan, daha sonra helikopterlerin geldiğini ve yaralı arkadaşlarıyla hastaneye götürüldüklerini söyledi. Tüm arkadaşlarının kahramanca mücadele ettiğini belirten Arslan, şehit olan arkadaşlarını da hastanede kendisinin teşhis ettiğini dile getirdi. Arslan, bunun hayatının en zor anı olduğunu vurguladı.

Askerliğinin bitmesine 50 gün kaldığını, ancak 45 gün hava değişimi verildiğini ifade eden Arslan, "Benim için 5 ya da 45 hiç önemi yok. Çağırsınlar gider kaldığım yerden devam ederim. Şuan aileme kavuştum çok mutluyum. Keşke diğer şehit olan silah arkadaşlarım da ailelerine kavuşabilseydi." dedi. (Cihan)

karakol baskınları bıktırdı
 // Davud
Bu kafayla işimiz zor. 2012 de hala karakol baskınları oluyor. Bu metodun değiştirilmesi için herhalde bir yüz yıl daha geçmeli! Bu memlekette bir şeyleri değiştirmek inanıyorum dünyanın diğer yerlerinde yapmaktan çok daha zor maalesef. Bu mantıksal yaklaşımla işimiz çok zor. Hızlı her türlü teçhizatı olan, saldırı odaklı küçük delta tarzı birlikler oluşturulmalı. Artık bazı istihkam yerleri değiştirilmel...
23 Haziran 2012 16:13
Sosyetikler nerde?
 // Davud
Fakir fukaranın çocuklarını ver öne gitsin, zenginlerle sosyetikler de nasıl kaçarım, nasıl rahat askerlik yaparım onun derdinde gerilerde bir yerde yaparlar. Tiyatrocu, sinemacı, şaklaban ne varsa ... Bunlar milletin parasını üç beş nakarat ve ıvır zıvırla cukka ederler, sonra da krallar gibi yaşar, askerlik de yapmazlar. Biliyoruz yıllardır bu böyle. Öyle ki sanatçının kızının sevgilisi bile böylesi nasiplenirken, garibanlar süründürülür bu memlekette! Bun...
23 Haziran 2012 16:05
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler