YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
DAEŞ'in para kasası ele geçirildi
DAEŞ'in para kasası ele geçirildi
31 Temmuz 2015 09:49
DAEŞ terör örgütüne yönelik gerçekleştirilen operasyon kapsamında örgütün para kasası olduğu iddia edilen bir isim de ele geçirildi.

DAEŞ terör örgütüne yönelik Türkiye genelinde sürdürülen operasyonlar kapsamında Ankara Barosu'na kayıtlı Alper A.'nın evine savcı gözetiminde baskın yapıldı.

Alper A'nın, örgütün üst düzey yöneticisi ve örgütün para kasası olduğu iddia edildi. Alper A. ile birlikte 5 kişi daha gözaltına alındı. Türkiye genelinde DAEŞ'e yönelik yapılan operasyonlar kapsamında Ankara'da dün sabah saatlerinde aralarında Ankara Barosu'na kayıtlı Avukat Alper A.'nın da bulunduğu 6 kişi yakalandı. Alper A.'nın örgütün Ankara'daki para kasası olduğu ve üst düzey sorumlu olduğu iddia edildi. Baroya kayıtlı olmasına rağmen avukatlık yapmayan Alper A. yılın 9 ayını Amerika'da 3 ayını da Türkiye'de geçirdiği tespit edildi. Sabah saatlerinde savcı gözetiminde Avukat Alper A.'nın evinde arama yapıldı. Aramalarda dijital veriler ve örgütsel dokümanlar ele geçirildi.

NAMLULAR DAEŞ'E ÇEVRİLİ

Terör örgütü DAEŞ'in kontrolündeki Suriye'nin Halep kentine bağlı Cerablus ilçesinin farklı bölgelerinden yükselen, Gaziantep'in Karkamış ilçesinden de duyulan silah ve patlama sesleri önceki gece sabaha kadar devam etti. Güvenlik güçlerinin sınır hattındaki önlemleri sıkı şekilde sürüyor. Bu kapsamda Karkamış ilçesindeki Karanfil ve Türkyurdu hudut karakollarına "cehennem topu" olarak bilinen obüsler ve tanklar konuşlandırıldı. Sivillerin, kontrollerin artırıldığı sınır hattında oluşturulan 1. ve 2. askeri yasak bölgelere girişine izin verilmiyor.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler