YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
DAEŞ’in katliamı son anda önlendi
DAEŞ’İN Antalya’da Ankara Gar saldırısı eyleminin aynısını planladığı ortaya çıktı. Bir hücreye yönelik yapılan operasyonda iki intihar eylemcisi iki ayrı bombalı yelekle ele geçirildi.
DAEŞ’in katliamı son anda önlendi
02 Mayıs 2016 / 07:31 Güncelleme: 02 Mayıs 2016 / 11:45

30 Nisan akşamı Antalya terör ve istihbarat birimlerinin uzun süredir takip ettikleri bir hücreye yönelik yapılan operasyonda iki intihar eylemcisi iki ayrı bombalı yelekle ele geçirildi.

KEŞİF YAPTILAR

Emniyet güçlerinin takip ettiği DAEŞ hücresinin yerleştiği bir evde aile görüntüsü verdikleri belirlenen şüphelilerin eylem planı için önce istihbarat topladıkları ardından keşif yaptıkları belirlendi.

Bombalı yelekler zerinde yapılan kriminal incelemede plastik patlayıcı madde ihtiva eden düzeneğin demir bilye, vida ve çivi ile desteklendiğini ve her birinin yaklaşık 6 kilogram  ağırlığında olduğunu belirledi.

Bunun üzerine başka bir eylem olma ihtimalini değerlendiren polis söz konusu kişilerle irtibatı bulunan 8 kişiyi daha gözaltına aldı.

Zanlıların Ankara Garı önündeki eylemin benzerini 1 Mayıs’ta gerçekleştirerek ülkede kaos çıkarmayı amaçladığı belirlendi.

Ankara’da ise DAEŞ üyesi 4 terörist, Ankara’daki 1 Mayıs kutlamalarını yönelik eylem hazırlığındayken yakalandı ve kanlı saldırı son anda engellendi. Adana Uğur Mumcu Meydanı’nda yapılacak kutlama emniyet birimlerinin aldığı saldırı istihbarat nedeniyle iptal edildi. 

 

STAR

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler