YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
DAEŞ ve PKK hedefleri etkili olarak vuruldu
Başbakanlık Koordinasyon Merkezi, DAEŞ terör örgütü ile PKK terör örgütüne ait hedeflerin etkili olarak vurulduğunu bildirdi.
DAEŞ ve PKK hedefleri etkili olarak vuruldu
25 Temmuz 2015 / 07:35 Güncelleme: 25 Temmuz 2015 / 12:34

Başbakanlık Koordinasyon Merkezi'nden yapılan açıklamada,  "24 Temmuz 2015 tarihinde Suriye’nin kuzeyindeki DAEŞ terör örgütü ile Irak’ın kuzeyindeki PKK terör örgütüne ait hedefler etkili olarak vurulmuştur. İcra edilen hava harekatında Irak’ın kuzeyinde PKK terör örgütünün kullandığı Zap, Metina, Gara, Avaşin-Basyan, Sinath Haftanin, Hakurk ve Kandil’deki sığınak, barınak, depo, lojistik nokta ve barınma alanları ile mağaralar, modern ve klasik mühimmat ile vurulmuştur" denildi.

İcra edilen hava harekatı ile eş zamanlı olarak Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na ait ateş destek vasıtaları ile Suriye’nin kuzeyindeki DAEŞ terör örgütüne ait hedefler ve Irak’ın kuzeyindeki PKK terör örgütüne ait hedeflerin ateş altına alındığı bildirildi.

OPERASYONLAR SÜRÜYOR

Açıklamada, Türkiye Cumhuriyeti'nin güvenliğini, güvenlik güçleri ile sivil vatandaşlarının huzur ve emniyetini tehdit eden DAEŞ, PKK ve DHKP-C terör örgütlerine yönelik operasyonların yurtiçi ve sınır ötesi olarak sürdürüldüğü ifade edildi.

1
 // 1
Etkisini Birde Hissedebilsek...
25 Temmuz 2015 Cumartesi 22:43
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler