YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
D.Bakır'ı kana bulayacaklardı
Kurban Bayramı öncesi kaos oluşmak isteyen PKK'nın hevesi kursağında kaldı.
D.Bakır'ı kana bulayacaklardı
23 Ekim 2012 / 15:17 Güncelleme: 23 Ekim 2012 / 15:24

Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, Silvan ilçesinde, piknik tüplerine tuzaklanmış patlayıcı bulunduğunu belirterek patlayıcının etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

Toprak, yaptığı açıklamada, Kurban Bayramı öncesi Diyarbakır ve ilçelerinde kaos ortamı oluşturmayı hedefleyen bölücü terör örgütü tarafından gerçekleştirilmesi muhtemel eylemlerin engellenmesi amacıyla geniş çaplı yol uygulamaları yapıldığını kaydetti.

Bu çalışmalar sırasında polisin dikkatli, titiz çalışması ve vatandaşlardan gelen ihbar sonucunda, Silvan ilçesinde patlayıcı ele geçirildiğini ifade eden Toprak, şöyle dedi:

''Vatandaşlardan gelen ihbar neticesinde, Silvan ilçesi Selahattin Mahallesi'nin alt tarafındaki dere yatağında ekiplerimizin yapmış olduğu çalışmalarda poşet içerisinde şüpheli bir cisim olduğunun görülmesi üzerine gerekli çevre emniyeti alınarak olay yerine bomba uzmanı talebinde bulunulmuştur. Bomba uzmanı ekiplerinin yapmış oldukları kontrollerde, poşet içinde 2 adet piknik tüpüne hazırlanmış patlayıcı olduğu tespit edilerek etkisiz hale getirildi.

Bu patlamadan dolayı gerek patlama yerinin gerekse de patlama çukurunun kararmış ve islenmiş olduğu görüldüğünden, söz konusu patlayıcının fabrikasyon plastik patlayıcı olduğu değerlendirilmektedir. Ayrıca patlama yerinde çok miktarda piknik tüplerine ait metal parçalar elde edilmiştir. Ele geçen malzemelerle ilgili soruşturma çok yönlü devam etmektedir.'' aa

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler