YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
D.Bakır'daki hain saldırıyla ilgili FLAŞ gelişme
PKK'ya yardım ve yataklık ettikleri belirtilen 3 kişi gözaltına alındı
D.Bakır'daki hain saldırıyla ilgili FLAŞ gelişme
30 Nisan 2009 / 13:33 Güncelleme: 30 Nisan 2009 / 00:00

Diyarbakır'da dün, teröristlerin yola döşediği mayının patlaması sonucu 9 askerimizin şehit olduğu olayla ilgili 3 kişi gözaltına alındı.


Diyarbakır'ın Lice ilçesine bağlı Abalı köyü yakınlarında 2'si uzman çavuş 7'si er 9 askerin şehit edilmesiyle ilgili terör örgütü PKK'ya yardım ve yataklık ettikleri belirlenen 3 kişi gözaltına alındı. 


AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, 2'si uzmançavuş 7'si er 9 askerin şehit olmasına yol açan patlamayla ilgili olarak teröristlere yardım ve yataklık ettikleri gerekçesiyle 3 kişi yakalandı. Gözaltına alınan 3 kişinin sorgusu sürüyor.


Bu arada, terör örgütü PKK'nın döşediği patlayıcının infilak ettirildiği olay bölgesindeki inceleme tamamlandı. İncelemede, patlamanın etkisiyle olay yerinde 40 metrekarelik alanda ve 2 metre derinliğinde çukur oluştuğu tespit edildi.


İncelemelerde patlamada, amonyum nitratla desteklenmiş yaklaşık 100 kilogram A-4 patlayıcı kullanıldığının tahmin edildiği ve uzaktan kumanda ile patlama yapıldığına dair herhangi bir bulguya rastlanmadığı belirtildi.


Teröristlerin döşediği patlayıcının infilak etmesiyle Uzmançavuş Salih Akyürek,  Uzmançavuş İlhami Hardal, erler Onur Görmez, Emrah Polat, Erdal Oral, Zeynel Direkçi, Murat Çavdar, Mehmet Ali Karaduman ve Miktat Beder şehit olmuştu.


Tunceli'de bomba patladı: 2 asker YARALANDI


 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler