YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
D.Bakır'da polise saldırı
Diyarbakır'da polis karakoluna atılan ses bombası nedeniyle 5 polis yaralandı.
D.Bakır'da polise saldırı
26 Temmuz 2011 / 13:08 Güncelleme: 26 Temmuz 2011 / 15:39

Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, Sanayi Sitesi içindeki ''Motosikletli Timler Amirliği''ne ses bombası atılması olayıyla ilgili olarak 8 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

Vali Toprak ve Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam, ses bombası atılan ''Motosikletli Timler Amirliği''nde incelemelerde bulundu. Vali Toprak, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, bugün saat 12.30 civarında ihata duvarının dışından polislerin bulunduğu noktaya ses bombası atılması sonucunda patlama olduğunu ve yangın çıktığını bildirdi.

Patlamada bir polis motosikletinin alev aldığını, oradan da yangının çatıya doğru yükseldiğini kaydeden Toprak, zamanında müdahale ile yangının büyümeden söndürüldüğünü belirtti.

Olayda yaralanan 5 polis memurunun Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alındığını ifade eden Toprak, şöyle dedi:

''Olayda yaralanan polislerin durumu iyi. Çok şükür yaralıların herhangi bir uzvunda problem yok. Sadece ses bombasının içerisine koydukları metal parçaları nedeniyle sıyrık ve onların etkileri var. Allah korusun ölümle sonuçlanacak bir şey olmadığı için bizi bu noktada da biraz rahatlatmış oldu. Konuyla ilgili olarak bazı şüpheliler var elimizde. Dolayısıyla en kısa zamanda bu konuda olayın faili ile ilgili sonuç almış olacağız. Olayla ilgili olarak 8 kişi gözaltına alındı. Ama şüpheli noktasında bunların içerisinde olayın faili olabilecek kişiler bulunabilir. Onu daha sonraki saatlerde görgü tanığı, kameralar çerçevesinde aydınlatmış olacağız. Tüm emniyet teşkilatına, arkadaşlara geçmiş olsun diyorum.''

KARAKOLA SALDIRI

Diyarbakır Sanayi Sitesi içerisindeki ''Motosikletli Timler Amirliği''ne ses bombası atılması sonucu 5 polis memuru hafif şekilde yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Motosikletli Timler Amirliği'ne kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişilerce atılan parça tesirli ses bombası nedeniyle, tek katlı karakol binasında yangın çıktı.

Patlama nedeniyle 5 polis çeşitli yerlerinden yaralanırken, bir polis motosikleti de kullanılmaz hale geldi. Yangın olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürüldü.

Yaralanan polis memurları hastanelere sevk edildi.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler