YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çürük paralelci polisler temizlendi ​
Paralelci emniyet müdürlerinin 17-25 Aralık öncesinde boy, kilo ve sağlık durumu uygun olmayan adayları polisliğe kabul ettiği ortaya çıktı. Kabul komisyonunda görev yapan 32 kişi hakkında soruşturma başlatıldı.
Çürük paralelci polisler temizlendi ​
12 Ocak 2016 / 06:09 Güncelleme: 12 Ocak 2016 / 05:26

Polis Akademisi Başkanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Eğitim Daire Başkanlığı, Ekim 2013'te Polis Meslek Eğitim Merkezi'ne kabul edilen bazı öğrencilerin standart boy ve kilo ile sağlık şartlarını taşımadıklarını belirledi.

Akademi Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Çolak'ın uyarısı ile Eğitim Daire Başkanlığı tarafından öğrenciler yeniden sağlık testinden geçirildi. Yapılan incelemede 91 adayın boy kısalığı, 7 adayın ise göz bozukluğu sebebiyle polislik standartları ile uyuşmadığı belirlendi. Bazı adayların polislik için minimum boy ölçüsü olan 1.67 cm'in bile altında kaldıkları anlaşıldı.

Kabul evraklarında yapılan incelemede, bu adayların POMEM Öğrenci Adayı Değerlendirme Karar Formu'nda kilo ve boy hanelerinin boş bırakıldığına, okula girişte istenen sağlık kurulu raporunda ise boy ve kilo konusunda gerçek dışı rakamlara yer verildiği tespit edildi. Hakem hastaneden gelen sonuçlar çerçevesinde gerçek dışı verileri tespit edilen bu adayların teşkilat ile ilişkileri derhal kesildi. Bazı adayların idari mahkemelerde dava açmak suretiyle mahkeme kararıyla mesleğe döndükleri edinilen bilgiler arasında. 

8'İ DOKTOR VE PSİKOLOG 

13. Dönem Polis Meslek Eğitimi seçme sınavında görev yapan kabul komisyonundaki 24'ü emniyet müdürü, 8'i doktor ve psikolog olmak üzere 32 kişi hakkında Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından idari soruşturma başlatıldı. Komisyon üyeleri "görevi kötüye kullanmak" suçu kapsamında adli soruşturma geçirecek.

SABAH

maalesef
 // zülfikar
Tsk nın sözleşmeli sınavlarında da aynı oyun düzen var, el atın lütfen. birçok paralelci bu şekilde giriyor....
12 Ocak 2016 Salı 10:36
TEROR
 // D.BAKIR ÇÜNGÜŞLÜ MEHMET.A.
FGULEN T.C. İLGA ETMEK İSTİYEN BAŞA DA HALİFE DİYE VATİKAN SÖZCÜLÜĞÜ YAPACAKTI RÖLATİVİZM TOLERANS HOŞGÖRU DİNLERASI DİYLOG...
12 Ocak 2016 Salı 08:14
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler