YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cuntanın 2012 Çankaya planı
Taraf Gazetesi’nin ortaya çıkardığı Kafes Operasyonu Eylem Planı’nın farklı bir boyutu daha ortaya çıktı.
Cuntanın 2012 Çankaya planı
21 Kasım 2009 / 08:03 Güncelleme: 21 Kasım 2009 / 08:05
Deniz Kuvvetleri'ndeki cunta tarafından hazırlandığı iddia edilen "Kafes Operasyonu Eylem Planı"nda gayrimüslimlere yapılacak suikastlarla dış desteğini kesmeyi hedefledikleri AK Parti'nin 2011 seçimlerinde iktidardan düşürülmesinin de hedeflendiği ortaya çıktı. Poyrazköy'de ele geçirilen cephaneliklerle ilgili tutuklanan emekli Binbaşı Levent Bektaş'ın ofisinde ele geçirilen ve aynı soruşturma kapsamında tutuklu bulunan Yarbay Ercan Kireçtepe tarafından hazırlanan planda AK Parti'ye yönelik faaliyetlerin “düşman unsurlar” başlığı altında yazıldığı öğrenildi. Planda azınlıklar üzerine kurgulanan ve “düşman unsur” olarak görülen iktidar partisinin tasfiyesi aşama aşama anlatılmış.

Vekil seçimlerine yönelik çalışma

Planda AK Parti'nin ekonomik kriz ve etnik kökenli gerilimlerle yıpratılması ve parti içinde rahatsız olan bir grup milletvekilinin koparılması suretiyle parçalanmasının hedeflendiği ayrıntılarıyla belirtilmiş. "Kafes Operasyonu Eylem Planı"nın en dikkat çekici bölümü ise 2011 yılı milletvekili Genel Seçimleri ile 2012'de yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerine yönelik çalışmaların yer aldığı bölüm oldu.

Hedef Anayasayı değiştirmek

Planda 2012 yılında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhurbaşkanını doğrudan halkın seçeceği belirtiliyor. Planın içeriğinde bunun değiştirilmesi için 2011 seçimlerinde AK Parti dışındaki partilerin Anayasayı değiştirecek bir nitelikli çoğunluğu sağlamasının üzerinde durulduğu öğrenildi. Planda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Davos çıkışı da "düşman unsurlar” bölümünde, "Davos'ta yaptığı çıkış taraftarlarından yoğun destek gördü. Ama yerel seçimlerde başırısız oldu" ifadeleriyle yer aldı.
 
Samanyolu
yanlış olan hic bir plan tutmayacak..
 // haktan can
kim ne yaparsa yapsın anadolu insanı emin adımlarla ilerliyor...hak ettiği yerede gelecek...hicbir karanlık plan tutmayacak ..müslümanı ile gayri müslimi türkü kürdü lazı cerkezi herkes geleceğinden emin olsun....bende cumhurbaşkanın halk tarafından secilmesini destekliyorum..bunun ne anlama geldiğini birilerini cok düşündürebilir.. hic bir plan tutmayacak anadolu halkı son kararını vermiş vermeye devam edecek......
21 Kasım 2009 08:26
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler