YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cuntacı teğmenler böyle örgütlenmiş
Cuntacı teğmenler böyle örgütlenmiş
31 Aralık 2011 07:59
Başbakan'a hakaret eden subaylar, İşçi Partisi'yle bağlantılı çıktı...
Başbakan Tayyip Erdoğan ve hükümet aleyhine internet üzerinden faaliyet yürüten genç subayların dört kuvvet komutanlığında örgütlendiği ortaya çıktı.

Genelkurmay Başkanlığı'na ihbar mektubuyla birlikte gönderilen 3 DVD içerisinde, illegal yapıda örgütlenen bazı genç subayların, kuvvet komutanlıkları içerisindeki yapılanması ile mevcut hükümeti asimetrik darbe yaparak yıkmak istediklerine dair bilgilerin yer aldığı belirtildi. Söz konusu DVD'lerin, Ergenekon davasının tutuksuz sanıklarından Deniz Teğmen Ülkü Öztürk'e ait bilgisayarın hard diskinden alınan belgeleri içerdiği ifade ediliyor. 3 No'lu DVD incelendiğinde genç subayların Deniz'de 'Martı', Kara'da 'Kurt', Jandarma'da 'Tilki', Hava'da 'Kartal Kuvvetleri' kod adıyla 'Hücresel', 'Bölgesel' ve 'Hiyerarşik' olarak teşkilatlandıkları iddia ediliyor.

Genelkurmay'a gönderilen bilgi notunda genç subayların İşçi Partisi (İP) ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) ile irtibat halinde oldukları belirtiliyor. Söz konusu yapının sivil irtibatları arasında TAİ ve TÜBİTAK'ta görev yapan personelin de yer aldığı ifade ediliyor. Yine aynı bilgi notuna göre örgütlenen genç subaylar "Devrimci-Aşırı Sol" genel görüşünü benimsiyor. Bu doğrultuda TKP, DHKP/C ve Karargâh Evleri gibi yapılara ait dokümanları eğitim amaçlı kullandıkları aktarılıyor. 3 No'lu DVD'de genç subayların Kara Harp Okulu'nda tüm devlet erkânının katılacağı bir toplantı sırasında öldürülmesi eylemini analiz ettiği bilgisine yer veriliyor. Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde örgütlenen grup ise bir eğitim uçağını düşürerek bu konuda Kürt kökenli askerlerin zan altında bırakılmasını amaçlıyor. Bu eylemlere ait hazırlık doküman ve fotoğraflarının DVD'lerde mevcut olduğu vurgulanıyor. Genelkurmay'ın, söz konusu bilgi notunda yer alan bilgilerin derinlemesine araştırılması için ilgili kuvvet komutanlıklarına yazı gönderdiği ifade edildi. (Zaman)

ÇYDD ile ilişkili burslu kız çocukları...
 // ibrahim çelikoğlu
CYDD'nn Doğuanadoludan,PKK'ya bağımlılıkları olan ailelerden kız çocuklarına burs vererek kandırdığını,genç subaylara peşkeş çekildiğini hepimiz duymuştuk.Bunlar neden araştırılmaz.Buraya uzanan kolun tehlikeli olduğunu biz şahsen biliyoruz.Yakın birisi ilişki içindeydi..İyilik yolunda hayatımızı verdiklerimizin boşuna olması,çok acı ve kötüdür.Bize ait olana sahip çıkmaktan uzak bir devlette yaşıyoruz.Dünyada hukuk'suzluğun misali,başka bir devl...
31 Aralık 2011 09:47
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler