YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cunta Balansına Hukuk Ayarı
Cunta Balansına Hukuk Ayarı
04 Şubat 2010 13:15
Evrensel Hukukçular Platformu'na üye avukatlar demokrasi yürüyüşü yaptı

Evrensel Hukukçular Platformu'na üye avukatlar, 4 Şubat 1997'de tankların yürütüldüğü Sincan Atatürk Caddesi'nde ''demokrasi yürüyüşü'' yaptı.

Sincan Tren İstasyonu önündeki parkta toplanan platform üyesi avukatlar, cübbelerini giyerek, ''Cunta Balansına Hukuk Ayarı'', ''Darbe mi Bir Daha Asla'', ''Cuntaya Hayır, Cuntacılar Honduras'a'' yazılı dövizler taşıdılar.
Avukatlar, daha sonra Sincan Atatürk Caddesi'nde ''Demokrasi Yürüyüşü''nü gerçekleştirdiler.

Grup adına açıklama yapan Platform Başkanı Hasan Hüseyin Tanrıverdi, ''4 Şubat 1997'de Sincan Atatürk Caddesi'nde demokrasi ve millet iradesine karşı tankların yürütüldüğünü'' anımsatarak, bu olayın 13. yıl dönümünde hukukçular olarak aynı yerde ''demokrasi yürüyüşü'' yaptıklarını söyledi.

''Biz ülkemizde artık cuntacı zihniyetin tarihe karışmasını, bir daha darbe planlarıyla ülkenin geriye gitmesine karşı çıkıyoruz'' diyen Tanrıverdi, bu zihniyete karşı çıkan tüm kurum ve kişilere de sonsuz destek verdiklerini belirtti.
Tanrıverdi, hukukçular olarak, demokrasi karşıtı girişimlerin çözümünün sivil ve demokratik bir anayasadan geçtiğini düşündüklerini dile getirerek, bu amaçla TBMM'nin bu anayasa için çalışmalara başlamasının önemini vurguladı.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler