YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhuriyet'ten Kandil güzellemesi!
MİT TIR'larıyla ilgili attığı manşetle tepki çeken Can Dündar, Kandil'e muhabir gönderip Kandil güzellemesi yaptı; PKK'yı sempatik göstermek için de neler yazıldı neler...
Cumhuriyet'ten Kandil güzellemesi!
04 Haziran 2015 / 12:32 Güncelleme: 04 Haziran 2015 / 12:42

Cumhuriyet muhabiri Ayşe Yıldırım, 7 Haziran seçimleri öncesi PKK'nın Kandil kamplarını mesken tuttu.

Cemil Bayık'ın Başkanlık Sistemi'nden 7 Haziran seçimlerine kadar birçok konuda söylediklerini yazan Can Dündar'ın Cumhuriyet'i, PKK'lıları ve Kandil'i cici göstermek için deyim yerindeyse tam bir güzelleme yaptı; "izmaritleri bile yere atmıyorlar" ayrıntısını vermekten geri durmadı.

İşte Ayşe Yıldırım'ın Kandil'de Cemil Bayık'la yaptığı röportajın sonuna eklediği "Bir iki küçük not" olarak yazdığı o bölümler:

"Yere izmarit bile atmıyorlar"

Bir iki küçük not: Kandil'de doğaya saygı önemli. Dağ taş demiyorlar, sigara izmaritlerini bile yerlere atmıyorlar. Eteklerde yaşayan köylülerin rastgele ağaç kesmesine izin vermiyorlar. Her yer tuvalet anlayışı yok, 'kurum'ların özel tuvalet alanları var. Komünal bir yaşam var.

Fotoğraf isteğimizi kibarca reddettiler

Yüzlerini seçemediğimiz kurum sahipleriyle peynir, ekmek, zeytinden oluşan kahvaltımızı yapıp vedalaşmaya hazırlanıyoruz. Fotoğraf çekmek isteğimiz kibarca reddediliyor. Güvenlik nedeniyle izin verilen yerler ve kişiler dışında fotoğraf çekiminin yasak olduğu söyleniyor.

rs1-303.jpg

Gerçekleri neden yazmıyorsunuz???!!!
 // Muhafız
Ey Ayşe Yıldırım;sen gazetecilik kisvesiyle hangi ülkenin istihbarat teşkilatından pkkterör örgütünün propagandasını yaparak algı operasyonuyla ppsikolojik harekat yapma emrini aldın?terör örgütünün propagandasını basın özgürdür kisvesiyle yapmak suç değil mi?6-7 ekim olaylarında Yasin Börü gibi 53 insanın neden ve nasıl öldürüldüğünü yazmıyorsun?Neden Spastik özürlü çocukların dağa kaçırılarak annelerinden ayrıldığını yazmıyorsunuz?yoksa gerçekleri yazmak işinemi gelmiyor?artık gerçekleri yazın...
04 Haziran 2015 Perşembe 16:02
 // mustafa
doğru canım! yukarıda çok medeniler, ne hikmetse ya asker görünce ya da düze inince gözleri dönüyor. Yoksa çok insancıl bir örgüt.
belediyeden bile ruhsat almışlardır....
04 Haziran 2015 14:59
fatih
 // fatih
Bunların aklı tutulmuş, şuurlu yapılan işler değil bunlar, bitmişlik sendromu......
04 Haziran 2015 Perşembe 14:59
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler