YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhuriyet'ten ilginç hamle!
Cumhuriyet Gazetesi, çalışanlarına arşivlerini silme konusunda uyarı yaptı.
Cumhuriyet'ten ilginç hamle!
22 Şubat 2014 / 16:28 Güncelleme: 22 Şubat 2014 / 16:34

Cumhuriyet Gazetesi Genel Koordinatör’ü Akın Atalay, gazete çalışanlarına ilginç bir ilginç bir duyuruda bulundu. Atalay, MİT kanununda yapılan değişiklik sebebiyle çalışanların, bilgisayarlarında bulunan tüm arşivi silmelerini istedi

İşte Akın Atalay’ın çalışanlara yaptığı o duyuru:

 “Kanun yürürlüğe girmeden, gazetemiz mail server’ının diskindeki e-mail adresleri üzerinden yapılan tüm mail içerikleri, trafik bilgileri vs. geri getirilemez şekilde silinecektir. İş yerindeki masaüstü çalışma bilgisayarınızda veya ortak olarak kullanılan ana server’larda bulunan haber kaynaklarınıza dair ya da özel nitelikteki belge, veri, kayıtlarınızı kısacası her türlü elektronik doküman ve verilerini bir an önce yedeklemenizi, nakletmenizi önemle hatırlatmak isteriz. Çünkü, gerektiğinde ve zamanında gazetede bulunan masa üstü bilgisayarlardaki harddiskler tümüyle yenilenecektir.

İleride gazetemiz bilgi işlem merkezi ya da iletişim altyapısı üzerinde paylaşacağınız ya da saklayacağınız özel nitelikteki veri, kayıt ve belgelerinizin MİT’e verilmesi gerekebileceğini düşünerek hareket etmenizi önemle bilgilerinize sunarız” 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler